• 1001 idei które zmieniły nasz sposób myślenia

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2017-09-27
Format 16,2x21
Oprawa miękka
Stron 960
Wydawca Elipsa
Wydanie 1
Seria 1001
119.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 1 szt.
ISBN 978-83-271-2500-2
EAN 9788327125002

Pasjonująca podróż po dokonaniach ludzkiego umysłu.
Książka dla osób zafascynowanych możliwościami ludzkiego umysłu. Dla miłośników serii 1001.

Intelekt to bez wątpienia najpotężniejsza siła człowieka. Nasze obecne światopoglądy ukształtowały się dzięki temu, że od niepamiętnych czasów najtęższe umysły zadawały sobie pytania o istotę i funkcjonowanie świata, formułowały teorie, stawiały hipotezy. Książka 1001 idei, które zmieniły nasz sposób myślenia przedstawia rozwój wiedzy i ludzkiej kreatywności na przestrzeni tysięcy lat. Obejmuje wiele dziedzin, m.in. nauki społeczne (w tym filozofię, politologię) i ścisłe, architekturę, sztukę oraz wierzenia religijne.1001 idei, które zmieniły nasz sposób myślenia to wyczerpujący przewodnik po najciekawszych, najbardziej twórczych i oryginalnych dociekaniach najtęższych umysłów w dziejach ludzkości. Od przemyśleń Konfucjusza i Platona po najnowsze teorie fizyków i filozofów nauki - książka prezentuje niezmierzone bogactwo wiedzy z różnych dziedzin.
Znalazły się w niej próby udzielenia odpowiedzi na odwiecznie nurtujące człowieka pytania, m.in.: jak powstał Wszechświat i jakie miejsce zajmują w nim ludzie? Jak żyć, aby odnaleźć szczęście? W jaki sposób zbudować sprawiedliwe społeczeństwo?
Ponadto publikacja zawiera wiele dawnych i współczesnym nam zadziwiających hipotez, które niekiedy trudno nazwać naukowymi, takich jak koncepcja przeniesienia dusz do światów równoległych czy paradoks dziadka (co się stanie, jeżeli ktoś cofnie się w czasie i zabije własnego dziadka, zanim ten spłodzi potomków?).
Warto przekonać się, jak grecki filozof Zenon „udowodnił", że wystrzelona strzała wcale się nie porusza, jak nowoczesna nauka wykazała, że ruch motylich skrzydeł może wywołać sztorm na Atlantyku, a także poznać matematyczny dowód na istnienie życia w innych galaktykach. Omówione w przewodniku inspirujące idee obejmują zagadnienia pochodzące zarówno ze Wschodu, jak i Zachodu, tak różne, jak teoria obywatelskiego nieposłuszeństwa Gandhiego, pochwała prostego życia Henry'ego Davida Thoreau czy przełomowa obrona praw kobiet Mary Wollstonecraft. Oprócz idei społecznych oraz ze świata nauki uwzględniono rozmaite pomysły z dziedziny lifestyle'u, jak wygodny ubiór czy naturyzm. Nie zapomniano również o nurtach artystycznych i kulturowych, czego przykładem są klasycyzm, surrealizm i postmodernizm.
„1001 idei":
• to książka, która udowodni, że ludzki umysł nie ma granic
• pokaże jak niezwykłe i rewolucyjne idee wpłynęły na losy ludzkości
• uwiadamia, jak wiele mamy jeszcze do odkrycia

Przełomowe idee uporządkowane zostały chronologicznie. Książka podzielona została na rozdziały, od czasów antycznych po współczesność.
Każdy opisywany temat ma podaną datę i miejsce, z którym należy je wiązać. W opisie znajduje się krótka historia, okoliczności oraz to, jak idea wpłynęła na losy ludzi. Przy każdym temacie znajdziemy ikonę wskazującą na dziedzinę opisywanego tematu.
Omówienie przełomowych idei w dziejach ludzkości bogato zilustrowano ponad 700 fotografiami, rysunkami i grafikami, tworząc bogaty rys ewolucji naszego pojmowania rzeczywistości.
Na początku książki znajduje się spis treści oraz alfabetyczny indeks wynalazków w podziale na dziedziny (np. sztuka, filozofia, polityka, religia), a na końcu całościowy indeks alfabetyczny.
Miękka oprawa ze skrzydełkami powoduje, że książkę wygodnie się czyta. Tom ma 960 stron i idealnie nadaje się na elegancki prezent.
Robert Arp jest adiunktem filozofii w Maple Woods College i Johnson County Community College - wyższych uczelniach działających w okolicy Kansas City, w Stanach Zjednoczonych. Po uzyskaniu tytułu doktora na uniwersytecie w Saint Louis specjalizował się w filozofii biologii, filozofii umysłu oraz filozofii nowożytnej. Robert Arp należy do American Philosophical Association (Amerykańskiego Towarzystwa Filozoficznego) i Philosophy of Science Association (Towarzystwa Filozofii Nauki). Opublikował liczne artykuły naukowe oraz - jako redaktor - książkę South Park and Philosophy (2006) i - jako współredaktor - Contemporary Debates in Philosophy of Biology („Współczesne debaty w filozofii biologii", 2009), ponadto napisał książki: Scenario Visualization: An Evolutionary Account of Creative Problem Solving („Wizualizacja scenariusza: raport ewolucyjny z twórczego rozwiązywania problemów", 2008) oraz Integrated Approach to the Philosophy of Mind („Zintegrowane podejście do filozofii umysłu", 2010).Arthur Caplan jest profesorem i członkiem założycielem Wydziału Bioetyki w Ośrodku Medycznym Langone przy Uniwersytecie Nowojorskim, a poprzednio był wykładowcą bioetyki w Szkole Medycznej Perelmana przy Uniwersytecie Pensylwanii w Filadelfii, gdzie utworzył Ośrodek Bioetyki i Wydział Etyki Medycznej. Nauczał też na Uniwersytecie Minnesoty, Uniwersytecie w Pittsburghu i Uniwersytecie Columbia oraz był stowarzyszonym kierownikiem Ośrodka Hastings. Jest autorem i redaktorem 30 książek, a także ponad 550 artykułów opublikowanych w recenzowanych przeglądach naukowych.

W serii: „1001 Albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej", „1001 albumów muzyki klasycznej", „1001 filmów, które musisz obejrzeć", „1001 budynków, które musisz zobaczyć", „1001 miejsc, które musisz zobaczyć", „1001 książek, które musisz przeczytać", „1001 samochodów, o których marzysz", „1001 wynalazków, które zmieniły świat"
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci