• Atlas historii Polski. Etui

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2023-12-07
Format 20,5x30
Oprawa twarda
Stron 352
Wydawca Demart
Wydanie 1
Brak towaru
102.31
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 9788379127184
EAN 9788379127184

Atlas historii Polski to wyjątkowy zbiór map opisujących dzieje ziem polskich. Prezentują wysoki poziom kartografii i - niespotykany w innych wydawnictwach - zakres tematyczny. I nie chodzi tu tylko o przedział czasowy, od momentu pojawienia się człowieka aż do wydarzeń zupełnie współczesnych, lecz także o poglądowe zestawienia całościowych procesów z ich poszczególnymi elementami. 
Przykładowo, obok mapy podziału politycznego Europy w 2. połowie XV w. umieszczono rozwój rosnącego w siłę Zakonu Krzyżackiego (na przestrzeni ponad 200 lat), a nieco dalej wojnę trzynastoletnią Polski z Zakonem i przebieg najważniejszej bitwy tego konfliktu. Lapidarny i celny historyczny komentarz (obejmujący przyczyny konfliktu, jego przebieg i skutki - nie tylko polityczne, ale także gospodarcze) wraz z rycinami, które mogłyby ilustrować wydawnictwa stricte albumowe, dopełniają całości tego dzieła. Takie całościowe ujęcie, z dopracowanymi szczegółami, to rozwiązanie przyjęte w całym atlasie. 
Sprzężenie siły i sprawności przekazu kartograficznego, z profesjonalnymi komentarzami historyków oraz starannie dobranymi rycinami - stanowi o wyjątkowości tej pozycji. Atlas prezentuje nie tylko wydarzenia i procesy polityczne (odmierzane wojnami, potyczkami, zmianami granic, wpływów i sojuszy), lecz także rozwój społeczny, kulturalny, ekonomiczny i religijny naszego kraju. Stale obecne są w nim wątki gospodarcze. Można go czytać na wiele sposobów i ciągle odkrywać nowe zależności.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci