• Challenge to Win. Przygotuj się i wygraj konkurs z angielskiego

Autor Marta Fihel,Marianna Laskowska,Magdalena Michalska
Data wydania 2023-09-08
Format 17,8x25,4
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Stron 360
Wydawca Wydawnictwo Słówko
Wydanie 1
68.15
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-8175-545-0
EAN 9788381755450

Challenge to Win. Przygotuj się i wygraj konkurs z angielskiegoto książka dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w Olimpiadzie Języka Angielskiego lub konkursach kuratoryjnych oraz dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych, poznać nowe słownictwo i opanować zaawansowane struktury gramatyczne.

Z opracowanej przez zespół doświadczonych anglistek książki korzystać mogą nauczyciele poszukujący interesujących materiałów na zajęcia dodatkowe i przygotowujący uczniów do udziału w najbardziej prestiżowych konkursach.

Książka składa się z trzech części:

Kultura krajów anglojęzycznych - zawarte tu wiadomości oraz ćwiczenia pozwolą zdobyć i usystematyzować wiedzę niezbędną podczas konkursów. Autorki omawiają zagadnienia takie jak: podstawowe dane i fakty o Wielkiej Brytanii, USA i innych państwach anglojęzycznych, ich geografia, historia, życie społeczne i polityczne, szkoła, praca, nauka i technika, muzyka, sztuka i literatura, kino i teatr, sport i czas wolny, święta i zwyczaje.

Oprócz faktów, dat i nazwisk czytelnik znajdzie tu również ciekawostki, quizy i zadania pojawiające się na konkursach.

Słownictwo - czytelnik znajdzie tu listy idiomów, phrasal verbs oraz innych wyrazów pojawiających się w arkuszach konkursowych. Autorki omawiają też inne często testowane zagadnienia, jak słowotwórstwo czy false friends. Po każdym krótkim rozdziale jest zestaw zadań konkursowych.

Gramatyka - struktury gramatyczne objaśnione są hasłowo, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia bardziej zaawansowane i sprawiające problemy. Po każdym krótkim rozdziale jest zestaw zadań konkursowych.

Marta Fihel - anglistka, nauczycielka, współautorka słowników i książek do nauki języka angielskiego, w tym bestsellerowej serii Klasyka po angielsku.

Marianna Laskowska - nauczycielka języka angielskiego szkół podstawowych i liceów w Polsce i w Anglii, szczególnie ceni nauczanie poprzez metody aktywizujące. Absolwentka Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego oraz Filologii Angielskiej. Specjalizuje się w literaturze amerykańskiej.

Magdalena Michalska -anglistka, amerykanistka, nauczycielka w prywatnej szkole podstawowej i liceum społecznym. Długoletnia lektorka kursów biznesowych oraz egzaminacyjnych. Specjalistka tłumaczeń branżowych i prawniczych. Autorka artykułów dla ogólnopolskiego programu ,,Grasz o staż". Realizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Stawia na pozytywne relacje w nauczaniu oraz wykorzystywanie wartościowej, instrumentalnej muzyki i literatury anglojęzycznej na lekcjach już na wczesnym etapie nauczania.

Gabriela Oberda - nauczycielka i wykładowca z wieloletnim stażem i doświadczeniem w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Przez wiele lat prowadziła portal dla anglistów angliści.pl. Autorka wielu książek i publikacji do nauki języka angielskiego.

Anna Walewska - anglistka, wykładowca w Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz nauczycielka w szkole podstawowej, gdzie z powodzeniem przygotowuje uczniów do olimpiad i konkursów kuratoryjnych. Jest państwowym egzaminatorem maturalnym, autorką serii podręczników dla szkół podstawowych, metodyczką i trenerką nauczycieli języka angielskiego, opiekunką praktyk dydaktycznych. Prowadzi zajęcia z dydaktyki ogólnej i dydaktyki nauczania języka angielskiego oraz metodyki kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci