• Droga Toyoty. 14 zasad zarządzania wiodącej firmy produkcyjnej świata wyd. 2022

Autor Jeffrey K. Liker
Data wydania 2022-10-14
Format 15,8x23,3
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Stron 552
Wydawca MT Biznes
Wydanie 2
Tłumaczenie Dorota Gasper
77.90
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 50 szt.
ISBN 978-83-8231-122-8
EAN 9788382311228

II WYDANIE UAKTUALNIONE I ROZSZERZONE - ZAWIERA NOWE BADANIA, MODELE I PODEJŚCIE!

Bestsellerowy przewodnik Droga Toyoty po legendarnej filozofii Toyoty i jej systemie produkcyjnym został uzupełniony o nowe modele wspierające innowacje i jakość w twojej firmie. To uaktualnione i poprawione wydanie nadal koncentruje się na 14 zasadach zarządzania, dzięki którym książka stała się tak popularna, ale zawiera także nowe studia przypadku zarówno z obszaru produkcyjnego, jak i usługowego. Przedstawia zrewidowany model 4P oraz nową generację systemów lean, które wykorzystują technologię, by wspierać ludzi i procesy. To wydanie zawiera wszystko, czego potrzebujesz, by twoja firma zmieniła się w światowej klasy innowatora i zdobyła przewagę konkurencyjną w coraz bardziej nieprzewidywalnym otoczeniu biznesowym, a także by w bliskiej przyszłości stała się rentowna, stabilna i osiągała coraz lepsze wyniki.

Guru zarządzania i pionier ciągłego doskonalenia - Jeffery K. Liker przedstawia zrewidowany model rozwoju firmy, w którego centrum znajduje się myślenie naukowe. Wyjaśnia stosowany przez Toyotę i inne wiodące przedsiębiorstwa proces kształtowania naukowego nastawienia u liderów i pracowników, który zamiast na teoretyzowanie i formułowanie założeń stawia na głęboką obserwację i eksperymentowanie. Liker zagląda do tego, co kryje się pod powierzchnią wielu programów Lean Six Sigma, i pokazuje, jak zgrać doskonałość operacyjną ze strategią biznesową dzięki rozwojowi ludzi, którzy pomagają swoim zespołom sprostać pozornie niemożliwym wyzwaniom. Zdradza, jak tworzyć kulturę ciągłego uczenia się oraz środowisko, które nie tylko akceptuje zmianę, ale wręcz się za nią opowiada.

Droga Toyoty. II wydanie dostarcza informacji, wnikliwych spostrzeżeń i inspiracji, dzięki którym można przyśpieszyć procesy, ograniczyć straty i poprawić jakość oraz samodzielnie opracować swoją własną drogę ku ciągłemu doskonaleniu.

***

2022 to w Polsce znakomity rok dla fanów ciągłego doskonalenia. W krótkim czasie na naszym rynku ukazały się dwie kultowe pozycje z tego obszaru: dopełnienie trylogii Masaakiego Imai Strategia Kaizen i uaktualnione wydanie bestselleru Jeffreya K. Likera Droga Toyoty. Jeffrey Liker, koncentrując się na kultowych 14 zasadach zarządzania, uzupełnia swoje dzieło o nowe studia przypadku z obszarów produkcyjnych i usługowych. Przytaczając Taiichiego Ohno i Masaakiego Imai - klasyków ciągłego doskonalenia - przypomina, że podstawą tej sztuki jest ustanowienie standaryzowanych procesów (Zasada 5). Świetne kompendium wiedzy dla menedżerów chcących wykorzystać możliwości tkwiące w Lean/Kaizen dla rozwoju własnych organizacji. - Mariusz Bryke, CEO KAIZEN Institute Poland

Zasady i praktyki Toyoty odegrały fundamentalną rolę w Starbucks, a mogą sprawdzić się w każdej firmie, także z obszaru sprzedaży detalicznej i usług. Nowe wydanie Drogi Toyoty, pełne przykładów spoza obszaru produkcyjnego, powinno być lekturą obowiązkową każdego współczesnego lidera biznesowego.

- Scott Heydon, były wiceprezes ds. strategii globalnej w Starbucks Coffee Company

Droga Toyoty Jeffa Likera jest już od dawna niezrównanym klasykiem, który zabiera nas w podróż do wnętrza kultury i systemu zarządzania Toyoty. Uaktualnione wydanie powinno być obowiązkową lekturą dla każdego, kto pragnie ukształtować myślących, pełnych pasji ludzi, tworzących prawdziwie wybitną organizację w jakiejkolwiek branży.

- John Shook, były menedżer w Toyocie i były dyrektor naczelny Lean Enterprise Institute

Nie da się tak naprawdę skopiować rozwiązań Toyoty, ale można naśladować naukowy sposób opracowywania rozwiązań i w ten sposób wydeptać własną ścieżkę. Zasady systemu zarządzania Toyoty pozwalają firmie dotrzymywać kroku zmieniającemu się otoczeniu i spełniać potrzeby klientów lepiej niż konkurencja. Droga Toyoty Jeffa Likera sadza cię w pierwszym rzędzie, byś mógł dobrze przyjrzeć się temu, jak Toyota rozwija naukowy sposób myślenia i mobilizuje kreatywny potencjał swoich ludzi. Będziesz zaskoczony tym, jak wiele możecie osiągnąć ty i twój zespół!

- Mike Rother, autor bestsellerów Toyota kata i Toyota Kata Practice Guide

***

Jeffrey K. Liker to profesor emeritus inżynierii przemysłowej i operacyjnej Uniwersytetu Michigan oraz prezes firmy konsultingowej Liker Lean Advisors. Jego artykuły i książki zdobyły trzynaście nagród Shingo za doskonałość badań. Został wprowadzony do galerii sław Association of Manufacturing Excellence (towarzystwo doskonałości produkcyjnej), jest też członkiem Shingo Academy.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci