• Działa o zmierzchu. Wojna w Europie Zachodniej 1944-1945. Trylogia Wyzwolenia. Tom 3

Autor Rick Atkinson
Data wydania 2021-11-02
Format 17x24
Oprawa twarda
Stron 930
Wydawca Napoleon V
Wydanie 1
Seria Trylogia wyzwolenia
83.69
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 3 szt.
ISBN 978-83-8178-639-3
EAN 9788381786393

Epicka opowieść, która nie ma sobie równych w historii XX wieku - płacąc szokującą cenę, wojska Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników zadały klęskę Hitlerowi i wyzwoliły Europę. W pierwszych dwóch tomach bestsellerowej „Trylogii Wyzwolenia" Rick Atkinson opisał walki stoczone przez Sprzymierzonych w Afryce Północnej i we Włoszech, gdzie zbliżyli się oni do ostatecznego zwycięstwa. W niniejszej książce przedstawia wydarzenia jeszcze bardziej dramatyczne od poprzednich: tytaniczne starcia o Europę Zachodnią.
Dzień D stanowił początek ostatniej kampanii wojny w Europie, a stworzony przez Atkinsona pasjonujący opis tego śmiałego przedsięwzięcia nadaje tempo mistrzowskiej narracji w dalszej części książki. Liczne historyczne wydarzenia, takie jak brutalne walki w Normandii, wyzwolenie Paryża, katastrofa Operacji Market Garden, straszliwa bitwa w Ardenach i ostateczne uderzenie w serce Trzeciej Rzeszy, zostały ożywione dzięki bogactwu nowych źródeł i barwnemu przedstawieniu głównych bohaterów. Pisząc Działa o zmierzchu, chwytający za serce bestseller New York Timesa i ostatni tom monumentalnej trylogii, Atkinson stworzył niepowtarzalną kronikę kampanii, która wyrwała cały kontynent z więzów niewoli i pozwoliła Zachodowi zachować wolność.

Najlepsza książka roku według New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post i Chicago Tribune

„Wspaniała książka (...). Choć historia może sprawiać wrażenie dobrze znanej, na każdej stronie odkrywałem zaskakujące szczegóły (...). Opis dnia D pióra Atkinsona jest mistrzowski i poetycki (...). Autor doskonale wykorzystuje dostępne materiały".
Max Hastings, The Wall Street Journal

„Niezwykle bogaty i złożony obraz (...). Atkinson jest mistrzem czegoś, co można nazwać »historycznym pointylizmem«; łączy małe, kolorowe punkty, tworząc z nich obrazową i napisaną z ekwilibrystyką opowieść (...). »Trylogia Wyzwolenia« to monumentalne osiągnięcie, liczące łącznie około 2500 stron, oparte na dogłębnych badaniach, lecz niezwykle przystępne dla czytelnika".
New York Times Book Review

„Zapierająca dech w piersiach i zapadająca w pamięć (...). Atkinson pisze nadzwyczaj przejmująco, z kunsztem literackim i naukowym przedstawiając wydarzenia o niezrównanym we współczesnej historii dramatyzmie i znaczeniu (...). Tom ten jest literackim triumfem godnym zgłębianego i wyjaśnianego w nim wojskowego zwycięstwa".
The Boston Globe

„Monumentalna praca (...). Znając na wskroś przedstawianą tematykę, Atkinson pisze przenikliwie i kompleksowo o wydarzeniach i postaciach (...). Arcydzieło pod względem głębi i przejmującego charakteru opowieści".
Los Angeles Times

„[Atkinson] rekonstruuje okres od dnia D do dnia zwycięstwa w Europie, wplatając mnóstwo drobnych detali w arras przejmująco wzniosłej narracji (...). Wykazując się wielką wrażliwością, przedstawia okropną rzeczywistość tego, kim żołnierze musieli się stać, żeby pokonać hitlerowskie Niemcy".
The Washington Post

„Drobiazgowość w badaniach, bezwzględność w ocenach i pewność siebie w stylu (...). Trylogia, nad którą [Atkinson] spędził dwanaście lat, dwa razy więcej niż trwała wojna, może zostać uznana za jego arcydzieło".
Time

„Wspaniale nakreślone postacie, barwne szczegóły (...). Ostatni tom »Trylogii Wyzwolenia« pokazuje raz jeszcze, że mało kto potrafi opowiadać historie równie dobrze co Rick Atkinson"
USA Today

„Wspaniała, epicka opowieść (...). [Atkinson] prowadzi narrację w idealnym tempie, ani przez chwilę nie spowalniając i nie zniżając się do przeciętności. Nieustannie odnajduje nieznane i odkrywcze szczegóły".
Anthony Beevor, The Wall Street Journal

„Połączenie drobiazgowych badań z mistrzowską narracją, które pozwoliło Atkinsonowi zdobyć Nagrodę Pulitzera za Armię o świcie, jest widoczne również w Działach o zmierzchu. Nowa książka przedstawia wielokrotnie opowiadaną (lecz nigdy lepiej) historię ostatniego roku wojny, od dnia D do kapitulacji Niemiec".
Chicago Tribune

„Kolosalna, oparta na ogromnej liczbie źródeł, epicka opowieść (...). Działa o zmierzchu to wyznaczająca standardy, napisana z sercem praca o chwale, okropieństwach i dogłębnym żalu. Stanowi ona również, wraz z dwoma poprzednimi tomami, długą i gorącą modlitwę za poległych".
The Philadelphia Inquirer

„Niezwykłe osiągnięcie. Przepięknie napisana, poruszająca opowieść o jednym z najbardziej słodko-gorzkich rozdziałów historii współczesnej (...). Liczne detale tworzą zniewalający i precyzyjny opis wielkich ruchów wojsk, z Normandii do Paryża czy z południa Francji do Grenoble. Pozwalają też nakreślić szczegółowe portrety sławnych osób, czyniąc z nich prawdziwe, żywe istoty ludzkie".
Smithsonian

„Ostatni tom trylogii Atkinsona o II wojnie światowej to świetna książka. Cała historia, od Hemingwaya wyzwalającego paryski hotel i jego bar, do amerykańskich żołnierzy odkrywających obozy koncentracyjne, jest niesamowicie pasjonująca".
People
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci