• Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka wyd. 2

Autor Aswath Damodaran
Data wydania 2022-11-24
Format 17,5x24,5
Oprawa twarda
Stron 1512
Wydawca One Press
Wydanie 2
Brak towaru
242.94
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-283-3540-0
EAN 9788328335400
Każda ważna decyzja w firmie ma złożone konsekwencje finansowe. Aswath Damodaran dostrzega je i łączy w spójną całość: w finanse korporacji. Omawia decyzje finansowe i inwestycyjne firmy, wychodząc od podstaw akademickich i kończąc na prawdziwych sytuacjach, z jakimi stykają się inwestorzy i dyrektorzy zarządzający na całym świecie.

Książka jest współczesnym kompendium wiedzy o zarządzaniu finansami firmy. Zawiera mnóstwo przykładów i zadań przydatnych studentom i wykładowcom. Z kolei analitycy i dyrektorzy finansowi znajdą w niej nowe rozwiązania znanych problemów oraz odpowiedzi na kluczowe pytania:

Jakie kryteria przyjąć do oceny projektów inwestycyjnych? Jak wyceniać ryzyko inwestycji? Jak prognozować korzyści i koszty inwestycji? Kiedy wycofywać się z nietrafionych projektów?

Czym finansować rozwój firmy? Akcje, obligacje, opcje oraz innowacyjne i hybrydowe instrumenty finansowe

Gdzie są ukryte korzyści podatkowe? Amortyzacja, podatek od zysków kapitałowych, podatek od dywidendy, odsetki od kredytów i leasing operacyjny

Jak walczyć o przychylność inwestorów? Oceny nadawane przez agencje ratingowe, przyciągaie pożądanego akcjonariatu, ustalanie właściwej dywidendy

Jak opłacalne są fuzje i przejęcia? Wycena wartości synergii, uzasadnione i nieuzasadnione motywy fuzji i przejęć, reakcje rynku na informacje o fuzjach i przejęciach, wykupy lewarowane (LBO)

Jak wyceniać opcje realne? Dodatkowe możliwości wbudowane w projekty inwestycyjne firmy

Ile firma powinna wypłacać tytułem dywidendy?

Jakimi metodami wyceniać akcje firmy?

Jak motywować zarządzających? Opcje menedżerskie i środki finansowe dyscyplinujące menedżerów

Czy opłaca się wydzielać z firmy oddziały i spółki zależne? Spinoff, dezinwestycje, carve-out, split-up, akcje typu tracking stock

Jak zarządzać zapasami, kredytem kupieckim i środkami pieniężnymi?

Aswath Damodaran jest według Business Week jednym z 12 najlepszych profesorów szkół biznesu w USA. Wykłada na Uniwersytecie Nowojorskim. Jego artykuły ukazują się m.in. w Journal of Finance, Journal of Financial Economics i Review of Financial Studies. Napisał dwie książki o wycenie papierów wartościowych (Damodaran on Valuation oraz Investment Valuation) i dwie o finansach korporacji (Corporate Finance: Theory and Practice oraz Applied Corporate Finance: A User's Manual).
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci