• Ikony fakty i legendy

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2013-03-13
Format 26x34
Oprawa twarda
Stron 302
Wydawca Arkady
102.51
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 3 szt.
ISBN 978-83-213-4256-6
EAN 9788321342566

Książka ukazuje urzekający i tajemniczy świat ikon. Daje podstawy wiedzy, która przybliży i pozwoli zrozumieć kulturę chrześcijańskiego Wschodu.Niemal 500 barwnych ilustracji, z których wiele wykonano specjalnie do tej publika­cji, stanowi pełny przegląd malarstwa iko­nowego, począwszy od jego źródeł w kul­turze hellenistycznej, przez zabytki pierw­szych wieków chrześcijaństwa, arcydzieła sztuki bizantyńskiej, bałkańskiej i ruskiej, aż po ikony powstające w imperium rosyj­skim jeszcze na początku XX wieku.

W niezwykle interesujący sposób omówio­ne zostały niemal wszystkie tematy ikono­graficzne występujące w sztuce chrześci­jańskiego Wschodu. Cennym uzupełnie­niem wykładu są nie tylko znakomite re­produkcje, ale także fragmenty hymnów cerkiewnych.

Zaprezentowano różne rodzaje ikon, uka­zując Czytelnikowi bogactwo tej sztuki.

Szczegółowo przedstawiono zasady i tech­nikę malowania ikon.

Konrad Onasch jest międzynarodowej sławy znawcą ikon. Doskonale poznał świat, w którym powstawały ikony - dzię­ki czemu potrafi udowodnić, iż ikony nie są zjawiskiem ahistorycznym.

Choć praca ta jest podsumowaniem wielo­letnich badań akademickich, to jednak bły­skotliwy sposób przekazu daleki jest od ty­powych opracowań naukowych czy mono­tonnych studiów specjalistycznych; zdaje się być zainspirowana emocjonującą, często dramatyczną historią chrześcijańskiego Wschodu, świata tajemniczego i fascynują­cego. Zwięzła informacja łączy się tu z ży­wymi relacjami. Objaśnienie szczegółów po­zwala zrozumieć historię ikony i rolę, jaką odgrywała w życiu wiernych.

Estetyka ikony jako dzieła sztuki ściśle wią­że się z głębią przeżycia religijnego, wyrażo­nego w tych „duchowych wizerunkach".
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci