• Karmienie piersią wyd. 2

Autor Ina May Gaskin
Data wydania 2021-08-16
Format 14,5x20,5
Oprawa miękka
Stron 372
Wydawca CoJaNaTo
Wydanie 2
Tłumaczenie Katarzyna Emilia Bogdan
35.33
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 21 szt.
ISBN 978-83-63860-62-2
EAN 9788363860622

Nowe, odświeżone wydanie kultowego przewodnika po naturalnym karmieniu piersią.

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby karmienie piersią było pełnym radości, wzbogacającym doświadczeniem dla ciebie i twojego dziecka.

Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w sprawowaniu opieki nad kobietami w ciąży i młodymi matkami, w swojej książce Ina May Gaskin, słynna amerykańska położna, ukazuje psychologiczne i zdrowotne korzyści z karmienia piersią oraz udziela bezcennych, praktycznych i bardzo pomocnych w opiece nad dzieckiem rad.

W książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z karmieniem piersią, w tym na temat:

korzyści płynących z karmienia piersią
trudności związanych z naturalnym karmieniem
laktatorów i innych tego typu urządzeń
snu w okresie karmienia piersią
przyjmowania leków w okresie karmienia
karmienia wieloraczków
odstawienia od piersi
karmienia w kontekście choroby niemowlęcia
sutkofobii
i wielu innych.

Książka Karmienie piersią jest pełna bezcennych rad, faktów medycznych i historii z życia, które pomogą ci zrozumieć, jak działa karmienie piersią i jak za jego pomocą stworzyć głęboką więź z twoim dzieckiem i własnym ciałem. Nie znajdziesz bardziej pomocnej książki o karmieniu piersią, bez względu na to, czy planujesz karmienie swojego pierwszego dziecka, czy też szukasz nowych informacji na ten temat.

O autorce
INA MAY GASKIN jest amerykańską położną i promotorką naturalnego porodu. Zasłynęła na całym świecie książką Duchowe położnictwo (polskie wydanie: Virgo 2011) oraz Porodem naturalnym i Karmieniem piersią (polskie wydanie: CoJaNaTo). Jej książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i sprzedane na całym świecie w milionach egzemplarzy. W wielu krajach weszły do kanonu kształcenia położnych.
W 1970 roku Ina May Gaskin wraz z mężem Stephenem i 250 innymi młodymi ludźmi założyła społeczność The Farm w Summertown (Tennessee, USA). Stworzyła i kierowała Ośrodkiem Położniczym The Farm, w którym do dziś urodziło się około trzech tysięcy dzieci. W 1994 roku „American Journal of Public Health" opublikował dane statystyczne ośrodka, zwracając uwagę na niski wskaźnik umieralności i zachorowań oraz niski wskaźnik interwencji medycznych.
Wielką zasługą Iny May Gaskin jest skierowanie uwagi świata na naturalne porody. W ciągu ostatnich ponad trzydziestu lat wygłaszała wykłady na konferencjach położniczych i na akademiach medycznych całego świata. W 1997 roku otrzymała nagrody ASPO/Lamaze Irwin Chabon oraz Tennessee Perinatal Association Recognition. W 2002 roku Uniwersytet Yale odznaczył ją honorowym tytułem Visiting Fellow. W 2009 roku wydział medycyny uniwersytetu Thames Valley przyznał jej tytuł doktora honoris causa. W 2011 roku w Sztokholmie została uhonorowana Right Livelihood Award (nagrodą za praktyczne i godne naśladowania rozwiązania najpilniejszych globalnych wyzwań) za rozpowszechnianie naturalnego podejścia do narodzin i opieki nad noworodkiem, którego skuteczność dla dobrostanu matki i dziecka potwierdziły statystyki.
W 1999 roku technika porodowa spopularyzowana i propagowana przez Inę May - której nauczyła się od położnej z kultury Majów z górskich terenów Gwatemali - została oficjalnie uznana przez literaturę położniczą. „Manewr Gaskin" jest pierwszą techniką położniczą nazwaną na cześć kobiety.
Ina May Gaskin zainicjowała światowy ruch Spiritual Midwifery walczący o przywrócenie autonomicznego charakteru zawodowi położnej. Jest współzałożycielką i byłą prezeską Związku Położnych Ameryki Północnej (Midwives Alliance of North America); reprezentuje go na spotkaniach koalicji Inicjatywy Bezpiecznego Macierzyństwa USA. Zapoczątkowała też projekt Kołdra Bezpiecznego Macierzyństwa (Safe Motherhood Quilt), którego celem jest skierowanie uwagi społeczeństwa na problem możliwych do uniknięcia zgonów matek. Jest jedną z twórczyń dokumentu ustanawiającego wspólne stanowisko Koalicji ds. Poprawy Usług Położniczych (Coalition to Improve Maternity Services - CIMS) oraz jej Dziesięciu Kroków Usług Położniczych Przyjaznych Matce.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci