• Katarzyna Aaragońska. Prawowita królowa

Autor Alison Weir
Data wydania 2023-10-27
Format 16x24,3
Oprawa twarda
Stron 640
Wydawca Astra
Wydanie 1
Tłumaczenie Natalia Rataj
68.74
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 21 szt.
ISBN 978-83-67276-40-5
EAN 9788367276405

Niniejsza powieść jest pierwszym tomem z serii Królowe autorstwa niezwykle poczytnej pisarki brytyjskiej Alison Weir. Napisana w oparciu o wnikliwe badania książka przenosi czytelnika w realia burzliwej epoki Tudorów i przybliża losy Katarzyny Aragońskiej, pierwszej żony Henryka VIII, z nowej i zarazem niezwykle ciekawej perspektywy. Sportretowana w powieści bohaterka jawi się jako energiczna i silna kobieta, która z kruchej księżniczki przeobraziła się w odważną i stanowczą władczynię. 

Katarzyna Aragońska ma zaledwie szesnaście lat, kiedy stawia stopę na angielskiej ziemi. Jako córka Izabeli i Ferdynanda, potężnych Królów Kastylijskich, jest upragnioną kandydatką na żonę dla następcy angielskiego tronu, Artura Tudora, w którego ojcu wielu widziało parweniusza i uzurpatora. I chociaż małżeństwo zostaje zawarte, Arturowi nie będzie dane założyć korony, ponieważ umiera niedługo po ślubie. 
Stęskniona za matką i opłakująca zmarłego przedwcześnie brata Katarzyna pozostaje sama na nieznanej ziemi, gdzie wszystko jest obce - język, obyczaje, a nawet pogoda. Zdana na łaskę i niełaskę teścia, Henryka VII, egzystuje w warunkach nielicujących z godnością księżniczki i musi walczyć o miłość. Tym razem bowiem gorącym i szczerym uczuciem obdarza młodego i przystojnego szwagra. Mimo że ukochany Henryk odwzajemnia jej afekt i nawet dochodzi do zaręczyn, droga do małżeństwa okazuje się wyboista i kręta z woli panującego króla. 
Na szczęście cierpliwość Katarzyny zostaje nagrodzona - po śmierci teścia może poślubić ukochanego i zostać królową Anglii. Uczucie, jakie łączy ją i Henryka VIII jest szczere, ale pojawiają się siły zagrażające ich małżeństwu, a nawet przyszłości dynastii. Dzieci, których z taką nadzieją oczekiwała, umierają, a Henryk ulega urokowi jej dwórki, Anny Boleyn. Katarzyna musi teraz podjąć ostateczną walkę - o utrzymanie małżeństwa i o swoją godność.

Z historii wiemy, w jakich okolicznościach Katarzyna Aragońska umierała. Ta fascynująca powieść pokazuje nam, jak żyła.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci