• Klocki DIENESA - NOWE

Data wydania 2020-11-09
Format 19,9x29,8
Wydawca EPIDEIXIS PAP
Brak towaru
125.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 5900238764536
EAN 5900238764536

Klocki Dienesa to środek dydaktyczny przeznaczony do rozwoju logicznego myślenia i do nauki matematyki.

Ułatwiają one aktywizację wyobraźni dzieci, umożliwiają wizualizację pojęć abstrakcyjnych i obserwację zależności między nimi. Dzięki temu wiedza zdobyta przez dzieci jest bardziej trwała i daje umiejętność jej praktycznego stosowania.

Klocki Dienesa mają zastosowanie w realizacji takich zagadnień jak:wyodrębnianie cech wielkościowych oraz ich porównywaniezaznajomienie z nazwami prostych figur geometrycznychklasyfikowanie przedmiotów według cech jakościowychwyodrębnianie zbiorów, których elementy spełniają określone warunkiokreślanie warunków spełnianych przez elementy danego zbiorupodział zbioru na podzbiorywyznaczanie części wspólnej, sumy i różnicy zbiorówpojęcie zbioru pustegokształtowanie pojęcia relacji i funkcji, ze szczególnym uwzględnieniem relacji równoliczności zbiorów(według: Maria Radwiłowicz, Zofia Morawska „Metodyka nauczania początkowego" WSiP, 1986).

Do kompletu klocków dołączone są również plansze z innymi, nieco trudniejszymi przykładowymi zadaniami, ćwiczeniami i zabawami, które można zaproponować dziecku. Można traktować je jako inspirację do wymyślania własnych zadań.Należy złożyć 2 plansze oznaczone tym samym symbolem literowym krótszym bokiem tak, aby kropki znajdujące się w narożnikach plansz, znalazły się tuż obok siebie.
Dzięki temu otrzymujemy dużą planszę, na której znajdują się wzory zadań pokazujące klocki w naturalnej wielkości. Dziecko może kłaść klocek na wskazanym wzorze i w ten sposób rozwiązać całe zadanie.
Zadania A - odnajdywanie klocków znajdujących się na planszy i układanie ich według zadanego wzoru (dopasowywanie według kształtu, wielkości i koloru).
Zadania B - odnajdywanie klocków przedstawionych na planszy tylko za pomocą kolorowych konturów i układanie ich według wzoru (jw.).
Zadania C - odnajdywanie klocków przedstawionych na planszy za pomocą linii przerywanej i układanie ich według wzoru (jw.).
Zadania D - odnajdywanie klocków przedstawionych na planszy za pomocą czarnych konturów i układanie ich zgodnie z zadanym schematem kolorystycznym, dodatkowo dobieranie koloru klocka zgodnie z kolorem zaznaczonym na schemacie.
Zadania E - odnajdywanie klocków przedstawionych na planszy, układanie ich w ciągu zgodnie z wzorem i schematem kolorystycznym (umiejętność odtwarzania zadanego ciągu kształtów, kolorów i wielkości).
Zadania F - układanie klocków według zadanych wzorów.

Zestaw zawiera: 60 klocków, 12 plansz (kart pracy) z przykładowymi zadaniami, 3 sznurki, instrukcję.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci