• Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 1. Artykuły 1-366

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2021-06-16
Format 17,5x24,5
Oprawa twarda
Stron 1540
Wydawca Wolters Kluwer
Wydanie 1
Brak towaru
199.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8187-982-8
EAN 9788381879828

Tom I komentarza pod redakcją naukową prof. dr. hab. Tadeusza Wiśniewskiego obejmuje art. 1-366 ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, regulujące m.in. tematykę stron i kosztów procesu, postępowania przed sądami pierwszej instancji, dowodów i orzeczeń.

Autorzy - wybitni przedstawiciele praktyki prawniczej i nauki - ustosunkowali się do wielu nowych problemów, które w związku z licznymi w ostatnich latach nowelizacjami Kodeksu już ujawniły się w praktyce lub mogą wyniknąć w przyszłości. Tom zawiera całościowe omówienie zmian w przepisach procesowych dotyczących m.in.:
- czynności sądu i stron mających na celu doprowadzenie do rozstrzygnięcia sprawy (kwestie organizacji postępowania, posiedzenia przygotowawczego oraz opracowania planu rozprawy);
- ograniczeń temporalnych w zakresie zgłaszania twierdzeń i dowodów;
- ograniczeń w odniesieniu do dopuszczalności zgłaszania zarzutu potrącenia;
- nowych rozwiązań kodeksowych mających na celu przeciwdziałanie nadużywaniu prawa procesowego, w tym odnoszących się do wniesienia pozwu oczywiście bezzasadnego;
- znowelizowanych przepisów regulujących przeprowadzanie postępowania dowodowego, a także zasady doręczania i uzasadniania wyroków oraz postanowień.

Komentowane zagadnienia zostały mocno osadzone w judykaturze. Poglądy doktryny są przedstawiane szeroko, z zaznaczeniem kwestii budzących kontrowersje. Autorzy, postrzegając omawiane instytucje przez pryzmat potrzeb cywilistycznej praktyki prawniczej, nie poprzestają jednak tylko na ukazywaniu problemów, ale poszukują właściwej interpretacji przepisów i proponują możliwe rozwiązania.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci