• Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 3. Artykuły 506-729

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2021-05-11
Format 17,5x24,5
Oprawa twarda
Stron 772
Wydawca Wolters Kluwer
Wydanie 1
Brak towaru
199.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8187-992-7
EAN 9788381879927

Tom III komentarza pod redakcją naukową prof. dr. hab. Tadeusza Wiśniewskiego obejmuje art. 506-729 ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, dotyczące postępowania nieprocesowego oraz postępowania w razie zaginięcia lub zniszczenia akt. Zawiera omówienie wszystkich zmian w Kodeksie, które miały miejsce w ostatnich latach.

Autorzy - wybitni przedstawiciele praktyki prawniczej i nauki - prezentują w szerokim zakresie nowelizacje przepisów Kodeksu postępowania cywilnego dotyczące m.in.:
- nowych instrumentów procesowych, które mogą zostać użyte wobec osób stosujących przemoc w rodzinie;
- możliwości zażądania przez pracownika w postępowaniu nieprocesowym ustalenia uprawnienia do otrzymania świadectwa pracy oraz sprostowania tego świadectwa;
- nowego pojęcia „sprawa rejestrowa" oraz innych doniosłych zmian w przepisach kodeksowych i okołokodeksowych regulujących postępowanie rejestrowe, w szczególności w kierunku jego elektronizacji.
Komentowane zagadnienia zostały mocno osadzone w judykaturze. Poglądy doktryny są przedstawiane szeroko, z zaznaczeniem kwestii budzących kontrowersje. Autorzy, postrzegając omawiane instytucje przez pryzmat potrzeb cywilistycznej praktyki prawniczej, nie poprzestają jednak tylko na ukazywaniu problemów, ale poszukują właściwej interpretacji przepisów i proponują możliwe rozwiązania.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci