• Koncepcja przywiązania. Od teorii do praktyki klinicznej

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2021-07-19
Format 16x23
Oprawa miękka
Stron 248
Wydawca Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wydanie 1
42.53
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-233-2474-4
EAN 9788323324744

Problematyka przywiązania jest obecnie ponownie odkrywana przez teoretyków i klinicystów, zajmujących się nie tylko terapią rodzin ale także szeroko pojętą psychoterapią. Publikacja, z uwagi na kompleksowe ujęcie tematu, szeroki wachlarz problemów od zagadnień teoretycznych i historycznych począwszy aż po konkretne aplikacje kliniczne teorii przywiązania, ma w swojej istocie charakter podręcznika. Redaktorzy, dysponując zestawem prac o wysokich walorach merytorycznych, mogli skonstruować zgodnie z tytułem monografię o wysokich walorach dydaktycznych. O rozpiętości problematyki świadczy fakt, że w pracy jest mowa - za każdym razem w kontekście teorii przywiązania - między innymi o psychozach, o zaburzeniach borderline, o zaburzeniach jedzenia czy o chorobach psychosomatycznych. Autorzy to znani i cenieni psychiatrzy i psycholodzy, terapeuci z wiodących polskich ośrodków.

(Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Bogdana de Barbaro).

Barbara Józefik, jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, adiunktem w Collegium Medicum UJ, wykładowcą i profesorem Krakowskiej Szkoły Wyższej im. A.F. Modrzewskiego, psychoterapeutą i superwizorem psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego, współzałożycielką Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTPi jej byłą przewodniczącą. Od wielu lat kieruje Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CMUJ. Autorka wielu publikacji z zakrsu psychoterapii i terapii rodzin, problematyki zaburzeń odżywiania się, członkini międzynarodowych towarzystw, m.in. American Family Therapy Academy i European Family Therapy Association. Prowadzi szkolenia w zakresie terapii rodzin.

Grzegorz Iniewicz, jest doktorem nauk humanistycznych, psychologiem klinicznym, psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz European Association for Psychotherapy, pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego na stanowisku adiunkta oraz w Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ, członek zarządu Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP, autor prac z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii, etiologii zaburzeń emocjonalnych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci