• Korzenie

Autor Alex Haley
Data wydania 2024-11-15
Format 13,5x20,5
Oprawa twarda
Stron 800
Wydawca Albatros
Wydanie 1
Seria Klasyki Albatrosa
Tłumaczenie Blanka Kuczborska
64.72
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 21 szt.
ISBN 978-83-8361-449-6
EAN 9788383614496

Uhonorowana nagrodą Pulitzera epicka saga rodzinna.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce poznać i zrozumieć historię Ameryki.

Powieść, która przez pół roku utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa", a nakręcony na jej podstawie serial stał się superhitem.

Zainspirowana losami rodziny autora historia, która daje świadectwo sile ludzkiej pamięci i bezgranicznej woli przetrwania.

Napisana oszczędnym, rzeczowym, wręcz surowym językiem i dzięki temu jeszcze bardziej poruszająca.

Siedemnastoletni Kunta Kinte z plemienia Madinka w Gambii, syn wojownika, zostaje ujęty przez łowców niewolników i po koszmarnej podróży przez Atlantyk, pełnej cierpienia i poniżeń, trafia do Ameryki i zostaje sprzedany w stanie Maryland.

Właściciel nadaje mu imię Toby, ale młody niewolnik nie chce zapomnieć o swoich korzeniach i nie ustaje w próbach ucieczki, wierząc naiwnie, że uda mu się wrócić do Afryki. Czwarta ucieczka kończy się dla niego tragicznie, mimo to jego los wkrótce staje się bardziej znośny, gdy zmienia się jego właściciel i wkrótce wybucha wojna secesyjna.

Toby poznaje reguły rządzące jego nowym światem, próbuje się do nich stosować i w końcu zakłada rodzinę. Kiedy na świat przychodzi jego córka, stara się nauczyć ją swojej rodzinnej mowy.

Po ponad stu latach okazuje się, że kilka słów w języku plemienia Madinka zaprowadzi potomka Toby'ego do afrykańskiej wioski Juffure.

Symboliczna kronika odysei Afroamerykanów z ich rodzimego kontynentu do ziemi, której nie wybrali. „The Washington Post"

Ta książka jest aktem miłości i to właśnie czyni ją tak niesamowitą.

„The New York Times"

Porywająca mieszanka osobistego wyznania i manifestu politycznego, która nie tylko zainspirowała pokolenie czarnoskórych aktywistów, ale także uświadomiła gorzkie realia rasizmu białym liberalnym czytelnikom.

„The Observer"

Przełomowa.

The Associated Press

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci