• Kryptografia. W teorii i praktyce

Autor Douglas R. Stinson,Maura B. Paterson
Data wydania 2021-06-17
Format 16,3x23,1
Oprawa miękka
Stron 555
Wydawca PWN
Wydanie 1
Tłumaczenie Małgorzata Dąbkowska-Kowalik
Brak towaru
119.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-01-21667-2
EAN 9788301216672

Książka Kryptografia. W teorii i praktyce jest uznawana w świecie za jeden z najlepszych podręczników do kryptografii. Publikacja składa się z trzech części.

  • Pierwsza obejmuje kryptografię klasyczną, z tajnym kluczem, zwaną symetryczną.

Autor omawia w niej szyfry strumieniowe i elementy teorii informacji Shanonna. Szczegółowo opisuje i analizuje algorytm szyfru symetrycznego DES.

  • Druga część jest poświęcona kryptografii z kluczem publicznym, zwanej asymetryczną. Autor omawia tu algorytm RSA, kryptosystem ElGamala wraz z jego realizacją na krzywych eliptycznych, schematy podpisu cyfrowego (w tym DSS), funkcje skrótu oraz algorytmy dystrybucji kluczy, algorytmy uwierzytelniania i algorytmy dzielenia sekretów.
  • Trzecia część obejmuje bardziej złożone zagadnienia. Autor opisuje kody uwierzytelniania, dzielenie sekretów, problemy dotyczące generowania liczb pseudolosowych i protokoły o wiedzy zerowej.

Wszystkie zagadnienia są zilustrowane przykładami obliczeniowymi, a kryptosystemy są omówione zgodnie z przyjętym ogólnie schematem: metoda szyfrowania - metoda odszyfrowania - znane metody ataku.

Książka jest przeznaczona dla studentów informatyki, matematyki, szyfrantów, osób zajmujących się zawodowo ochroną informacji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci