• Leczenie onkologiczne w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Autor Lin Hongsheng
Data wydania 2024-05-28
Format 21x29,2
Oprawa twarda
Stron 208
Wydawca Galaktyka
Wydanie 1
Tłumaczenie Iwona Pręciuk
92.69
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 50 szt.
ISBN 978-83-7579-922-4
EAN 9788375799224

Podręcznik Lin Hongsheng przedstawia model leczenia chorób nowotworowych, w którym tradycyjna medycyna chińska zintegrowana z medycyną zachodnią pozwala uzyskać najlepsze możliwe rezultaty i korzyści dla pacjenta. Autorka omawia, jak zająć się pacjentem w czasie chemioterapii, radioterapii, terapii hormonalnej lub immunologicznej terapii celowanej, jak zwiększać ich skuteczność i łagodzić towarzyszące dolegliwości. Pokazuje również, jak na podstawie diagnozy różnicowej leczyć pacjenta we wszystkich stadiach choroby nowotworowej za pomocą wyłącznie tradycyjnej medycyny chińskiej. Wskazuje, jak zastosować klasyczne formuły ziołowe i współczesne ziołowe leki patentowe. 

* * *

Dzięki swemu ogromnemu doświadczeniu Tradycyjna medycyna chińska (TMCh) ma znaczące sukcesy w leczeniu nowotworów i niwelowaniu negatywnych skutków chemio- i radioterapii. Od wielu lat potwierdzają to liczne badania naukowe prowadzone według metodologii Evidence-Based Medicine - począwszy od studiów przypadków, aż po systematyczne przeglądy oparte na tysiącach analiz klinicznych i setkach zebranych prac naukowych. Medycyna chińska w onkologii ma własne protokoły leczenia zgodne z diagnostyką TMCh i z opartym na niej różnicowaniem syndromów. Praktyka kliniczna i badania potwierdzają dobre rezultaty leczenia dobranymi dla każdego pacjenta recepturami ziołowymi i formułami patentowymi oraz akupunkturą. 
Doktor Lin Hongshen skupia się głównie na leczeniu nowotworów ziołami. Jest jednym z najwybitniejszych chińskich specjalistów onkologów TMCh i ma wielkie zasługi w rozwijaniu onkologicznej medycyny integracyjnej, łączącej najlepsze osiągnięcia medycyny chińskiej i zachodniej.
Książka Leczenie onkologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej to unikalna i niezwykle cenna pozycja w języku polskim. Doktor Lin przedstawia chińskie: terapie, metody leczenia objawów nowotworu i powikłań oraz aktualne badania dotyczące onkologii, a następnie opisuje dziewięć najczęściej występujących nowotworów. Liczne tabele i ryciny,  wykaz i opis powszechnie stosowanych ziół i chińskich leków patentowych oraz szeroka bibliografia do każdego z rozdziałów  czynią tę książkę podstawowym podręcznikiem onkologii w medycynie chińskiej.
dr Marek Kalmus
honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej,
wiceprezydent World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies, 
dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci