• Mapy potrzeb zdrowotnych jako instrument płatnika w racjonalizowaniu systemu ochrony zdrowia

Autor Barbara Więckowska
Data wydania 2020-11-16
Format 16,5x23,5
Oprawa miękka
Stron 314
Wydawca PWN
Wydanie 1
Brak towaru
89.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-01-20185-2
EAN 9788301201852

Tematyka monografii osadzona jest w problematyce bardzo aktualnej we współczesnym świecie, który nurtuje wielu badaczy, jak również przede wszystkim polityków, a związany jest z ochroną zdrowia i organizacją systemu ochrony zdrowia. (...) Autorka (...) szczególnie skoncentrowała się na instrumencie wspomagającym organizację w systemie ochrony zdrowia,

którym są mapy potrzeb zdrowotnych. Problem ten jest niezwykle ważny i aktualny oraz przyszłościowy dla polityki społecznej kraju, a przede wszystkim w obszarze zarządzania i organizacji całego systemu ochrony zdrowia.

Prof. dr hab. Wanda Ronka-Chmielowiec

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Rozprawa zajmuje się jednym z najistotniejszych problemów trapiących wszystkie systemy ochrony zdrowia - bezdyskusyjnym deficytem funkcjonalnych narzędzi umożliwiających/ułatwiających niezbędną racjonalizację alokacji bardzo ograniczonych (w stosunku do potrzeb) zasobów finansowych, ludzkich i rzeczowych w sektorze. Autorka rozprawy dowodzi, że odpowiednio skonstruowane mapy potrzeb zdrowotnych mogą stanowić cenne narzędzie racjonalizacyjne w każdym modelu organizacji płatnika/ów wspierając teoretyczne rozważania empirycznymi przykładami.

Dr hab. Christoph Sowada

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

Opracowanie map potrzeb zdrowotnych pozwoliło po raz pierwszy publicznie udostępnić wszelkie informacje dotyczące nie tylko funkcjonowania placówek ochrony zdrowia, ale również pokazać, jak działalność tych placówek ma wpływ na dostępność oraz jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Autorka opracowania w doskonały, czytelny sposób przedstawia, jak mapy potrzeb zdrowotnych wskazują podmioty i obszary o skrajnych wartościach i obrazują tym samym pożądane i niepożądane zjawiska.

Dr n. med. Andrzej Krupa

Szpital Dziecięcy im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci