• Miłość made in China -Dorian Malovic

39.90 -62% 15.00
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
39.9
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 1 szt.

"Jak kochają Chińczycy? Miłość made in China" to intrygujący reportaż opowiadający o zwyczajach miłosnych, jakie obowiązują w Chinach. Zaskakujący obraz chińskiego społeczeństwa, jaki wyłania się z kart tej książki, może Cię naprawdę zdziwić.

To fascynujący reportaż dotyczący chińskiego rynku matrymonialnego, portret zbiorowy współczesnych Chinek. Autor, ceniony francuski reportażysta i znawca kultury chińskiej, przemierzył Państwo Środka wszerz i wzdłuż, odbywając liczne rozmowy z osobami, których zazwyczaj nikt nie pyta o zdanie. Rozmawiał z niewiastami w różnym wieku i o różnym statusie materialnym, matkami, żonami, siostrami, córkami, konkubinami, a nawet prostytutkami. W tych rozmowach szczególną uwagę zwracał na tematykę miłości traktowanej w Chinach w sposób odległy od europejskich standardów. W niezwykle intymnych opowieściach bohaterek książki Malovica niestety zbyt rzadko pojawia się happy-end.

Okazuje się, że chiński rynek matrymonialny jest bardzo rozbudowany. Młodzi Chińczycy zajęci są pogonią za najlepszym wykształceniem, później zaś za prestiżową i dobrze płatną pracą, toteż nie mają ani czasu, ani odpowiedniej ilości energii, aby samodzielnie szukać sobie partnerów życiowych. Zresztą, kobieta nie może samodzielnie, bez pośrednictwa, poznawać nowych mężczyzn. Dlatego w poszukiwanie partnerów życiowych zaangażowani są najczęściej rodzice, a w wielu przypadkach również, za odpowiednią opłatą, wyspecjalizowane agencje matrymonialne. Presja jest ogromna, w chińskim społeczeństwie panuje bowiem przekonanie, że kobieta musi wyjść za mąż przed ukończeniem 25 roku życia. Ponadto wygląd, temperament czy charakter przyszłego małżonka są sprawami drugorzędnymi, w pierwszej kolejności liczy się wykształcenie, dobrze płatna praca oraz posiadane dobra materialne.

Kobiety z którymi rozmawia Malovic opowiadają więc o nieszczęśliwych małżeństwach i licznych rozwodach, o przemocy małżeńskiej czy o bolesnych rozstaniach z dziećmi spowodowanych obowiązującą do niedawna polityką jednego dziecka. Z ich opowieści wyłania się zaskakujący obraz społeczeństwa, które hołduje bezwzględnemu posłuszeństwu wobec państwa i rodziny, a dla którego małżeństwo nie jest sprawą uczuć, a chłodną kalkulacją biznesową.

Dorian Malovic to francuski dziennikarz specjalizujący się w tematyce Chin. Był korespondentem prasowym w Hong Kongu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci