• Motywacja. Perspektywa Biologiczna, psychologiczna i środowiskowa

Autor Lambert Deckers
Data wydania 2024-01-23
Format 20,5x28,5
Oprawa miękka
Stron 446
Wydawca PWN
Wydanie 1
Tłumaczenie Małgorzata Guzowska
134.10
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-01-23185-9
EAN 9788301231859

Motywacja to przystępne wprowadzenie do motywacji i emocji, łączące badania klasyczne z tymi współczesnymi. Autor sięga po liczne przykłady z życia, by zainteresować uczących się oraz ożywić często trudne, teoretyczne koncepcje. Zrozumienie i stosowanie opisanych zasad motywacji pozwoli nie tylko wejrzeć w to, co motywuje nasze zachowanie, ale także dowiedzieć się, jak za pomocą wyznaczania celów zainicjować u siebie zmianę.

Autor przyjmuje ewolucyjne podejście do badania motywacyjnych efektów relacji międzyludzkich, preferencji żywieniowych, strachu, muzyki i emocji, jednocześnie rozważając ważną rolę cech osobowości i potrzeb psychologicznych w rozumieniu rozmaitych motywacji. Uwzględnia również motywację w zachowaniach kompulsyjnych towarzyszących uzależnieniom od substancji, hazardu, gier internetowych i obsesyjnych ćwiczeń fizycznych. Wszystko to sprawia, że publikacja zapewnia naprawdę kompleksowy przegląd biologicznych, psychologicznych i środowiskowych źródeł motywacji.

To lektura obowiązkowa dla wszystkich studentów spotykających się w trakcie edukacji z problematyką motywacji.

Lambert Deckers jest nie tylko znakomitym specjalistą w obszarze motywacji, ale i świetnym, bardzo doświadczonym dydaktykiem (na swoim Uniwersytecie wykładał zagadnienia motywacji nieprzerwanie przez czterdzieści lat !). Pozwala mu to przedstawiać poszczególne, często bardzo złożone problemy w sposób zarówno wielce kompetentny, jak i niezwykle przystępny.

Przedstawiając kolejno poszczególne zagadnienia dotyczące motywacji, autor używa swoistej triady narracyjnej - odwołuje się do mechanizmów biologicznych, psychologicznych i środowiskowych, uruchamiających i podtrzymujących rozmaite stany motywacyjne. Te ostatnie zaś nie są w ujęciu Autora czymś abstrakcyjnym („bytem samym w sobie"), ale fenomenem wywołującym specyficzne reakcje behawioralne, afektywne i poznawcze.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wydanie tej książki po polsku jest nadzwyczaj pożądane. Powody są co najmniej dwa. Pierwszy to wysoka jakość książki i jej holistyczny charakter. Drugim powodem (równie istotnym) jest brak dobrego współczesnego podręcznika motywacji na polskim rynku i wynikające z tego oczywiste trudności w nauczaniu tego ważnego obszaru psychologii. Recenzowany podręcznik lukę tę może wypełnić w sposób znakomity.

Z recenzji prof. dr hab. Dariusza Dolińskiego

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci