• Niesamowita encyklopedia dla dzieci

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2022-10-07
Format 21,5x27,5
Oprawa twarda
Stron 472
Wydawca Wydawnictwo Olesiejuk
Wydanie 1
Brak towaru
134.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8262-952-1
EAN 9788382629521

Wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk: „Niesamowita encyklopedia dla dzieci" to niezwykle bogato ilustrowany zbiór faktów i ciekawostek o dinozaurach, kosmosie i świecie nauki. Już dziś poszerzcie swoją wiedzę z tych dziedzin i kupcie tę książkę na stronie www.swiatksiazki.pl.

 

Kompleksowa encyklopedia dla dużych i małych

 

„Niesamowita encyklopedia dla dzieci" to bogato zilustrowana fotografiami i grafikami, niemal pięciusetstronicowa książka, której treść podzielono na trzy działy tematyczne.
W pierwszym z nich wyruszymy w kosmiczną podróż - to dział pod tytułem: „Niesamowity kosmos". Dowiemy się w nim, jak powstał wszechświat, z czego jest zbudowany, jak wyglądają planety naszego Układu Słonecznego i nasza Galaktyka: Droga Mleczna. Oprócz opisów planet i gwiazd, księżyców, planetoid i gromad gwiezdnych poznamy szczegóły misji kosmicznych: załogowych, jak Apollo, oraz bezzałogowych.
Encyklopedia zawiera najbardziej aktualne informacje dotyczące eksploracji kosmosu. Poza historią odkryć poznamy więc najnowsze osiągnięcia techniki. Dowiemy się, jak nowoczesne łaziki, takie jak Perseverance, penetrują powierzchnię kolejnych ciał niebieskich; jak niesamowite teleskopy oraz ogromne obserwatoria kosmiczne przybliżają nam obraz wszechświata. Dowiemy się także, jak wygląda podróż poza orbitę ziemską, jakiego sprzętu używają astronauci i jakie jeszcze tajemnice możemy zgłębić w najbliższej przyszłości.
Druga część, „Niesamowite dinozaury", to opowieść o gadach kopalnych i prehistorii. Poznamy nie tylko ogromnych roślinożerców jak diplodok i groźnych mięsożerców, takich jak tyranozaur, ale dowiemy się także, jak - i w jakim celu - prowadzone są wykopaliska archeologiczne, czym są skamieniałości i jak zmieniało się życie na Ziemi przez kolejne ery.
W dziale dotyczącym nauki - „Niesamowita nauka" - przeczytamy o tym, czym są maszyny i energia; dowiemy się też o wielkich wynalazkach, które w swoim czasie zmieniały bieg historii. Poznamy odkrywców takich jak Isaac Newton, Galileusz czy Mikołaj Kopernik i zagłębimy się w tak fascynujące dziedziny nauki, jak fizyka, geografia czy biologia. Przyswoimy niesamowite fakty dotyczące otaczającego nas świata, kosmosu, zjawisk atmosferycznych czy ludzkiego ciała.
Ta książka doskonale uzupełni wiedzę ciekawych świata dzieci w wieku szkolnym, a bogaty materiał ilustracyjny ułatwi zapamiętywanie nowych informacji.

 

Encyklopedia - wiedza w pigułce

 

„Niesamowita encyklopedia dla dzieci" to kolejna popularnonaukowa pozycja proponowana przez Wydawnictwo Olesiejuk. Nie bez powodu książki popularnonaukowe cieszą się obecnie takim zainteresowaniem czytelników. W czasach internetu, kiedy pozornie tak łatwo dotrzeć do informacji, szczególnie cenne staje się usystematyzowanie wiedzy: jej zebranie i przekazanie w jak najprostszy i jak najbardziej rzetelny sposób. To właśnie udało się autorom tej książki: fakty są przedstawione za pomocą krótkich, ponumerowanych notek, co ułatwia zapamiętywanie.
A bogaty materiał ilustracyjny sprawia, że książkę tę można z przyjemnością przeglądać całymi godzinami! I z pewnością rozbudzi ona dalsze naukowe zainteresowania młodych czytelników. Zachęcamy do lektury!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci