• Pakiet Jeden hamak dla dwóch / Głowa do góry! / Razem na scenę! / Jaki trudny wybór!

Autor Shoshana Stopek,Gal Weizman,Bryan Patrick Avery
Data wydania 2023-09-21
Format 28x28,5
Oprawa twarda
Stron 120
Wydawca Amberek
Wydanie 1
159.90
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 9788324182350
EAN 9788324182350

Cztery tomy serii, która pomaga kształtować umiejętności społeczno-emocjonalne* od najmłodszych lat - teraz w pakiecie!
Urocze zwierzątka i ich problemy - pokazane poprzez zabawne, wzruszające historie i wyraziste, sugestywne ilustracje - pomogą dziecku zrozumieć emocje własne i innych, lepiej nad nimi panować, rozwiązywać konflikty i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii
Kol ma wymarzony nowy hamak i szykuje się do wymarzonej drzemki. Nie może się doczekać spokojnego odpoczynku. Niestety jego sąsiad ma zupełnie inne plany.
Al jest bardzo przejęty i zachwycony, że ma nowego sąsiada. Chce się z nim bawić, dzielić radością i sprawiać mu mnóstwo przyjemności. Ale Kol odtrąca wszelkie próby nawiązania kontaktu. Jest zagniewany, że sąsiad nie daje mu spokoju.
Czy Kol zrozumie dobre intencje Ala i będzie umiał postawić się w jego sytuacji? Czy Al zrozumie, że Kol po prostu lubi ciszę i spokój? Czy oba misie koala okażą sobie EMPATIĘ i zostaną przyjaciółmi?

Głowa do góry. Uczę się radzić sobie z trudnościami
Niutuś to mały zuch, który ma mnóstwo pomysłów na coraz to nowe wynalazki. Nie zawsze mu się wszystko udaje, ale Niutuś nigdy się nie poddaje. A czy uda mu się z nowym, ogromnym latawcem?
Gotowy!... Puszczam!... I PLASK!
W górę, w górę!... I BUM!
I znowu... ŁUP!
Czy dzięki wytrwałości Niutusia i pomocy przyjaciół latawiec wreszcie poszybuje wysoko?

Razem na scenę! Uczę się współdziałać
Maks przygotowuje magiczne przedstawienie, bo zna wiele sztuczek, a w przyszłości chce zostać magikiem. Jego siostra Mila i brat Lu pomagają mu, ale też chcieliby wystąpić na scenie. Maks  odmawia. Uważa, że to jego spektakl. Chce sam zabłysnąć i zebrać brawa. Ale czy samemu uda mu się przygotować przedstawienie?
Czy Maks zrozumie, że tylko prawdziwe współdziałanie - RAZEM tak, by każdy mógł pokazać swoje umiejętności zapewni osiągnięcie celu?

Jaki trudny wybór! Uczę się podejmować właściwe decyzje
Oliwier chce w przyszłości zostać cukiernikiem. Zbliża się coroczny konkurs na najlepsze wypieki. Oliwier chciałby przygotować coś najpyszniejszego. Ale jest tak dużo możliwości: ciasto czekoladowe, ciasteczka z masłem orzechowym, a może muffinki cynamonowe? Co tu wybrać?
Czy dzięki pomocy przyjaciół Oliwier podejmie właściwą decyzję i wspólnie z nimi przygotuje najpyszniejsze ciasto?

Na końcu książki zamieszczone są w atrakcyjnej formie graficznej:
•  wyjaśnienie tematu
•  praktyczne, proste ćwiczenia rozwijające poznaną umiejętność
•  pytania dotyczące emocji i reakcji dziecka związanych z książką i jego własnymi oświadczeniami.
Ułatwią one rodzicom i wychowawcom w interesujący i przystępny sposób lepiej przygotować dziecko do wyzwań, z którymi spotyka się na co dzień, i do funkcjonowania wśród rówieśników.

* Edukacja społeczno-emocjonalna (SEL - social and emotional learning) to proces nabywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do zrozumienia i zarządzania emocjami, wyznaczania i osiągania pozytywnych celów, odczuwania i wyrażania empatii, nawiązywania i utrzymywania dobrych relacji oraz podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci