• Pakiet Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli / Ci, którzy walczyli / Ci, którzy wierzyli / Stulecie Winnych. Początek

Autor Ałbena Grabowska
Data wydania 2023-11-07
Format 15x21
Oprawa Miękka ze skrzydełkami
Stron 1288
Wydawca Zwierciadło
Wydanie 1
99.90
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 21 szt.
ISBN 978-83-8132-518-9
EAN 9788381325189

Poruszająca opowieść o sile rodziny

Są rodziny i Rodziny. Są stulecia i Stulecia. Są wreszcie powieści i Powieści.

Stulecie Winnych to epicka powieść, która pochłania bez reszty. Jest w niej

ponadczasowość i uniwersalna prawda. Jest miłość i jest nienawiść. Cierpienie

i radość. Tęsknota i ukojenie. Dobro i zło. Jest wreszcie wspaniała

opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia

XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu...

Ci, którzy przeżyli (tom I)

Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek, Mani i Anni, umiera ich matka - Kasia.

Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość - ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków.

Bracia Stanisława oraz jego rodzice, Bronisława i Antoni, jednoczą swoje siły w obliczu tragedii. Kilka tygodni później nadchodzą kolejne dramatyczne wydarzenia - pewnego upalnego lipcowego dnia wybucha wojna...

Długie lata I wojny światowej i epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają ród Winnych. Tym bardziej cenią oni pokój i dobrobyt, które niesie ze sobą dwudziestolecie międzywojenne, chociaż przewrotny los nie szczędzi Winnym życiowych doświadczeń. Z rosnącym niepokojem obserwują, jak wielkimi krokami nadchodzi kolejna wojenna zawierucha.

Ci, którzy walczyli(tom II)

W dniu wybuchu II wojny światowej Mania rodzi kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki - Kasię i Basię.

Podczas II wojny światowej rodzina Winnych doświadcza tego, co tysiące polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Ci, którzy wierzyli (tom III)

W roku 1971, nieopodal Brwinowa, w Pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki, córki Basi - Julia i Urszula.

Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Polskie „tu i teraz" oznacza, że wszystko od mięsa począwszy, poprzez słodycze, na przyborach szkolnych skończywszy, trzeba zdobywać - „kombinować" lub „wystawać" w kilometrowych kolejkach. Tu dewizy kupuje się od cinkciarzy, kwiaty od badylarzy, a produkty zza żelaznej kurtyny - w Peweksie.

Razem z Winnymi przeżyjemy wprowadzenie stanu wojennego, pierwsze wolne wybory. Czy nowa, kapitalistyczna rzeczywistość okaże się dla nich przyjazna?

Stulecie Winnych. Początek

Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich - Bronisławie. Udaje mu się zdobyć względy Broni i w 1874 roku biorą ślub w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana.

Bronia - mądra, zaradna i życzliwa - cieszy się szacunkiem w całej okolicy. Antoni z kolei uznawany jest za dobrego rzemieślnika. Wydaje się, że czeka ich dostatnia i spokojna przyszłość.

Życie pod rosyjskim zaborem jest jednak pełne trosk, nie tylko tych związanych z represjami ze strony Rosjan. W tragicznych okolicznościach umiera najpierw jedna, potem druga siostra Bronisławy, odchodzą jej rodzice, a za ocean wyjeżdża z synami szwagier Tadeusz.

W rodzinnym gospodarstwie zostają Bronisława i Antoni. Na świat przychodzą ich kolejni synowie - Roman, Władysław, Kajetan, Stefan i Stanisław. Poznajemy ich dzieciństwo, młodość, pierwsze miłosne rozterki. Rodzą się wnuki Broni i Antoniego. Życie toczy się dzień po dniu, Winnych spotykają troski i radości, ale nikt nie spodziewa się, że niebawem spadną na nich nie tylko ogromne osobiste tragedie, ale i wojenna zawierucha.

***

Ałbena Grabowska

Popularna i ceniona pisarka, która niezwykłe imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii.

Popularność wśródczytelnikówzawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych. Potencjał tejepickiej opowieści dostrzegli również filmowcy -na jej podstawie nakręcono serial w gwiazdorskiejobsadzie.

PróczStulecia Winnych spod pióraAłbeny Grabowskiej wyszły m.in. trylogia Alicja w krainie czasów,kryminał Ostatnia chowa klucz oraz książki:Tam, gdzie urodził się Orfeusz, Lot nisko nad ziemią, Lady M., Coraz mniej olśnień (Wydawnictwo Zwierciadło). Mieszka z trójką dzieci, dwoma kotami i psem w podwarszawskim Brwinowie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci