• Powstań i zabij pierwszy. Tajna historia skrytobójczych akcji izraelskich służb specjalnych wyd. 2024

Autor Ronen Bergman
Data wydania 2024-06-19
Format 17x24
Oprawa twarda
Stron 704
Wydawca Post FACTUM
Wydanie 2
Tłumaczenie Piotr Grzegorzewski
67.43
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 50 szt.
ISBN 978-83-8230-762-7
EAN 9788382307627

Prawda na temat zabójstw popełnianych przez izraelskie służby wywiadowcze jest tajna. Wie o tym Ronen Bergman. A z treści wynika, że wie więcej, niż powinien. Dziennikarzowi udało się przeprowadzić mnóstwo wywiadów - od przywódców politycznych po tajnych agentów. Bergman rozpoczyna swoją pracę od przedstawienia brutalnych faktów, a jej dalsza część to wyjątkowe dzieło. Niesamowicie łączy historię i dziennikarstwo śledcze. Ta książka jest pełna szokujących momentów, zaskakujących zakłóceń w narracji, pełna zwrotów akcji i nieprzewidzianych konsekwencji.

"New York Times"

„Jeżeli ktoś przychodzi, żeby cię zabić, powstań i zabij go pierwszy" - do cytatu z Talmudu nawiązuje tytuł tej wstrząsającej opowieści o jądrze ciemności izraelskich tajnych służb, czyli realizowanym przez nie programie skrytobójczych akcji prowadzonych za przyzwoleniem czy wręcz na żądanie polityków - akcji wymierzonych we wrogów Izraela.

Autor wykonał tytaniczną pracę reporterską, dotarł m.in. do objętych klauzulą poufności dokumentów (wiele z nich ujrzało światło dzienne dopiero w momencie publikacji książki), przeprowadził około tysiąca rozmów, m.in. z agentami służb oraz prominentnymi politykami, w tym z nieżyjącymi już Szimonem Peresem i Arielem Szaronem.

Mossad chciał uniemożliwić powstanie tej książki, na szczęście bezskutecznie. Otrzymaliśmy bowiem znakomicie napisany, panoramiczny reportaż, który pozwala lepiej zrozumieć historię i złożoność izraelsko-arabskiego konfliktu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci