• Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie

Autor Piotr Plebaniak
Data wydania 2023-09-19
Format 14,5x21
Oprawa miękka
Stron 752
Wydawca Chiron
Wydanie 1
76.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-61373-33-9
EAN 9788392499046

Przetrwanie, przewidywalność, dźwiganie oddziaływań, rozliczalność

Gdy zrozumieją Państwo te cztery kardynalne pojęcia, pojawi się szansa zrozumieć zachowanie ludzi władzy, w tym decydentów imperiów. Wydarzenia historii, ale też twoja własna przyszłość stanie się otwartą księgą.

Energia jest wszystkim

Baryłka ropy kosztuje w hurcie około 100 USD. Zawiera energię, która równoważy 7 lat pracy sprawnego mężczyzny. Gdy ta ropa przestanie być łatwo dostępna i tania, my wszyscy, z całym dobrobytem, który nas otacza, staniemy się beznadziejnie bezradni - niczym odchowane w niewoli zwierzę, wypuszczone na skraju bezlitosnej dżungli.

Ta książka jest szczególnym podręcznikiem geopolityki i stosunków międzynarodowych. Za pomocą prostych przykładów historycznych oraz współczesnych pokazuje prawidła geopolitycznych rozgrywek, w tym wojen i konfliktów hybrydowych.

To wyjątkowy podręcznik geopolityki i historii świata. Za pomocą prostych przykładów historycznych i współczesnych, autor pokazuje prawidła geopolitycznych rozgrywek, zmagań hybrydowych oraz wojen prowadzonych zupełnie jawnie. Zrozumiesz „bezkarność" Arabii Saudyjskiej - wynika z jej zdolności do błyskawicznego uruchamiania i wygaszania produkcji ropy. Nauczysz się samodzielnie dostrzegać takie ukryte konfiguracje wydarzeń koniecznych jak ta, że najważniejsza bitwa inwazji na Tajwan rozegra się 10 tysięcy kilometrów dalej - w rejonie Zatoki Perskiej, kluczowym źródle importowanej przez Chiny ropy.

„Ludzkość od chaosu dzieli dziewięć niezjedzonych posiłków". Tak amerykański dziennikarz A.H. Lewis dawno temu stwierdził. Dziś, kiedy chwieją się łańcuchy dostaw, od których zależy produkcja żywności praktycznie we wszystkich krajach naszej planety, widzimy to prawidło klarownie jak nigdy wcześniej. Ale produkcja żywności to nie jedyne prawidło rządzące zgodnie z którym rosły i upadały dawne imperia. Te prawidła to cały pakiet parametrów i spraw, na które musimy skierować naszą uwagę i zdolności rozumowania.

Współautorzy niniejszej pracy zbiorowej wspólnym wysiłkiem prezentują tu te prawideł geopolityki, ekonomii i ludzkiej natury, które według nich pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat, wydarzenia w nim zachodzące i często niezrozumiałe, „nielogiczne" decyzje przywódców. Ta książka jest dziełem szczególnym. Autorzy nie analizują bieżących i dawnych wydarzeń. Oni szukają w tych wydarzeniach prawidłowości, które pojawiają się też w innych kontekstach i innych czasach.

Kontynuacje bestsellerów 36 forteli oraz Siły psychohistorii
• Zawiera teksty m.in. amb. Andrzeja Byrta i innych znanych ekspertów
• Zawiera 29 ilustracji oraz aż 43 map, które pokazują logikę konfliktów współczesnych i... nieuniknionych.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci