• Proces inwestycyjno-budowlany w praktyce. Rozwiązania najważniejszych problemów

Autor Diana Trzcińska
Data wydania 2021-06-22
Format 14,5x20,5
Oprawa miękka
Stron 168
Wydawca Wolters Kluwer
Wydanie 1
Seria Poradniki Lex
Brak towaru
99.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8223-926-3
EAN 9788382239263

Książka obejmuje analizę trudnych i spornych zagadnień procesu inwestycyjno-budowlanego, z którymi muszą się mierzyć jego uczestnicy.

Opracowanie zawiera omówienie:
- konsekwencji prawnych realizacji inwestycji na podstawie skutecznego zgłoszenia zamiaru budowy z pominięciem wymaganej prawem decyzji o warunkach zabudowy,
- problematyki uzgodnień w procesie wydawania decyzji o warunkach zabudowy,
- praktycznych aspektów realizacji zasady przezorności w ramach procesu inwestycyjno-budowlanego,
- problemu optymalizacji powierzchni zabudowy oraz skutków prawnych wadliwej kwalifikacji zamierzenia inwestycyjnego przez inwestora na konkretnych przykładach,
- zakończenia procesu budowlanego i związanych z tym obowiązków prawnych inwestora w kontekście ewentualnego wymierzenia kary z tytułu nielegalnego użytkowania obiektu budowlanego.

Autorka opiera swoje rozważania na praktycznych wskazówkach i rozwiązaniach w zakresie interpretacji przepisów prawa, które budzą największe wątpliwości i mogą skutkować wstrzymaniem tego procesu z powodów formalnych (np. braku decyzji, przedłużania się procedur administracyjnych).

Publikacja bazuje na koncepcji zwięzłego przytoczenia spornych stanów faktycznych, wynikających z orzeczeń sądów administracyjnych i sformułowania zagadnień problemowych w formie pytań.

Książka jest przeznaczona dla uczestników procesu budowlanego, m.in. przedsiębiorców, a także prawników, których przedmiotem działalności jest proces inwestycyjny - adwokatów, radców prawnych, sędziów i urzędników.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci