• Prorocy wyd. 2

Autor Abraham J. Heschel
Data wydania 2021-11-22
Format 15,5x21,5
Oprawa twarda
Stron 816
Wydawca Esprit
Wydanie 2
Tłumaczenie Albert Gorzkowski
77.88
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-66859-50-0
EAN 9788366859500

„Jakim człowiekiem jest prorok?" - pyta we wstępie do Proroków Abraham Joshua Heschel, jeden z największych teologów żydowskich xx wieku.

Prorok to przede wszystkim człowiek nadzwyczajnie wyczulony na zło.„Dla nas pojedynczy akt niesprawiedliwości - oszukiwanie w interesach czy wyzyskiwanie biednych - to drobnostka; dla proroków zaś to zbrodnia". Książka A. J. Heschela zaznajamia nas z postaciami poszczególnych proroków, omawia sytuację historyczną, w której żyli, gromadzi dotyczące proroków poglądy filozofów i badaczy od starożytności aż do xx wieku. Przede wszystkim jednak skupia się nawielkich tajemnicach prorokowania, tłumaczy, czym jest prorocze natchnienie, współodczuwanie z Bogiem oraz czym są Boży gniewi smutek. Wreszcie - zajmuje się misją proroków wobec ludu i tym, jak lud odpowiadał na ich przesłanie, a więc także i największymi ludzkimi wadami: bezdusznością i zatwardziałością serca.

Prorocy to jedna z najważniejszych książek A. J. Heschela, a jednocześnie jedna z najpiękniejszych książek o Bogu.Całkowicie zmienia ona rozumienie sformułowania „Bóg starotestamentowy", które kojarzyło się dotąd z surowym, skłonnym do gniewu i karania sędzią.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci