• Psychologia sali sądowej

Autor Magdalena Najada,Aleksandra Rutkowska,Dariusz Rutkowski
Data wydania 2022-01-14
Format 15x23,5
Oprawa miękka
Stron 286
Wydawca OD.NOWA
Wydanie 1
75.29
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-66720-72-5
EAN 9788366720725

Psychologia sali sądowej koncentruje się na tematyce pozaprawnej warstwy postępowaniasądowego. Autorzy podejmują, rzadko obecny w literaturze prawniczej, problemznaczenia, jaki mają dla przebiegu, a nierzadko także dla wyniku postępowania, sposóbkomunikowania się, emocje i stres, typ motywacji, a także fizyczne zmęczenie. Zagadnieniaujmowane są z perspektywy sędziów i psychologa, co nadaje treściom przekazywanymw książce niezwykle praktyczny, życiowy wymiar przy pełnym zachowaniu ich wartościnaukowej. Książka zawiera wiele konkretnych wskazówek dotyczących tego, jak kierowaćsalą sądową, a także własnymi zasobami psychicznymi. Obok narzędzi komunikacyjnychułatwiających porozumiewanie się z uczestnikami postępowania i zarządzanie konfliktem,Czytelnik znajdzie techniki kierowania trudnymi emocjami, metody radzenia sobie z agresją,a także wskazówki, jak sędziowie powinni zadbać o siebie, aby uniknąć negatywnychskutków stresu związanego z pracą. Rysunki autorstwa sędziego Arkadiusza Krupy, będącejednocześnie uzupełnieniem, ilustracją i komentarzem przekazywanych treści, dodająksiążce uniwersalną wartość, jaką jest poczucie humoru.

AUTORZY
Magdalena Najda, filozof i psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowcai autorka programów szkoleń z dziedziny etyki zawodowej dla sędziów, komunikacjii zarządzania emocjami w kontekście postępowania sądowego. Od wielu lat współpracujez Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury. Zatrudniona w Niepaństwowej Wyższej SzkolePedagogicznej w Białymstoku, współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Warszawie. Autorkapublikacji z dziedziny etyki zawodowej, prawa i psychologii.

Aleksandra Rutkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2013 r. odbyła rocznystaż w ETPCz, zaś w 2021 r. odbyła dziesięciomiesięczny staż w TSUE. Dwukrotnie nagrodzonaprzez Międzynarodową Komisję Prawników tytułem Europejski Sędzia Roku oraz wyróżnieniem.Jest autorką kilku pytań prejudycjalnych do TSUE, a także glos, artykułów orazkomentarzy. Jest wykładowcą KSSiP, ERA w Trewirze oraz EUI we Florencji.

Dariusz Rutkowski, sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Posiada wieloletnie doświadczenieorzecznicze w sprawach cywilnych, upadłościowych i gospodarczych. WspółautorKomentarza do Kodeksu postępowania cywilnego, wykładowca Wydawnictwa Wolters Kluwerw zakresie procedury cywilnej, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i UniwersytetuSWPS w zakresie mediacji w sprawach gospodarczych. Członek komisji egzaminacyjnychdo przeprowadzenia egzaminu adwokackiego.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci