• Skuteczny nowoczesny C++. 42 sposoby lepszego posługiwania się językami C++11 i C++14

Autor Scott Meyers
Data wydania 2020-09-07
Format 17x23,1
Oprawa miękka
Stron 392
Wydawca APN Promise
Wydanie 1
Tłumaczenie Maria Chaniewska
79.80
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-7541-155-3
EAN 9788375411553

Do opanowania języków C++11 i C++14 nie wystarcza zapoznanie się z wprowadzonymi w nich funkcjonalnościami (np. deklaracjami typu auto, semantyką operacji przenoszenia, wyrażeniami lambda i obsługą współbieżności). Sztuką jest nauczenie się korzystania z tych funkcjonalności skutecznie - tak, aby programy były poprawne, wydajne, łatwe w utrzymaniu i przenośne. Pomocna w tym będzie niniejsza książka, w której został opisany sposób tworzenia wspaniałego oprogramowania przy użyciu standardów C++11 i C++14 - tj. nowoczesnego języka C++.

Tematy:
Zalety i wady inicjalizacji klamrowej, specyfikacji noexcept, technik doskonałego przekazywania argumentów oraz funkcji make służących do tworzenia wskaźników inteligentnychZwiązki między std::move, std::forward, odwołaniami do r-wartości i odwołaniami uniwersalnymi.
Techniki pisania czytelnych, poprawnych i skutecznych wyrażeń lambdaRóżnice między std::atomic a volatile, zalecane sposoby użycia każdej z tych deklaracji oraz ich związek z interfejsem API współbieżności w języku C++Zmiany najlepszych rozwiązań znanych ze „starego" języka C++ (tj. C++98) wymagane podczas tworzenia oprogramowania w nowoczesnym języku C++Książka Skuteczny nowoczesny C++ jest napisana zgodnie z wypróbowanym, opartym na wskazówkach i przykładach stylem wcześniejszych książek Scotta Meyersa, ale dotyczy całkowicie nowego materiału. Jest ważną pozycją dla każdego nowoczesnego twórcy oprogramowania w języku C++.

Przed ponad 20 laty książki Scotta Meyersa z serii Effective C++ (Effective C++, More Effective C++ i Effective STL) wyznaczyły poziom odniesienia dla wskazówek dotyczących programowania w języku C++. Jego jasne, ujmujące wyjaśnienia skomplikowanego materiału technicznego przyniosły mu światową sławę, dzięki której stał się popularnym trenerem, konsultantem i prezenterem konferencyjnym. Scott Meyers zyskał tytuł doktora informatyki na uniwersytecie Brown.
„Kiedy już zapoznałem się z podstawami języka C++, sposobów programowania kodu produkcyjnego w tym języku nauczyłem się z serii książek Meyersa Effective C++. Książka Skuteczny nowoczesny C++ jest najważniejszym podręcznikiem dotyczącym istotnych wytycznych, stylów i idiomów przydatnych do skutecznego i dobrego stosowania nowoczesnego języka C++. Nie masz jej jeszcze? Kup ją. Teraz."
—Herb Sutter
Przewodniczący komitetu standaryzacyjnego ISO C++ oraz architekt oprogramowania C++ w firmie Microsoft
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci