• Światło w fotografii. Magia i nauka wyd. 2022

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2022-05-23
Format 16,5x23,8
Oprawa miękka
Stron 400
Wydawca Galaktyka
Wydanie 4
Tłumaczenie Paweł M. Kazimierczak
63.69
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 - 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 6 szt.
ISBN 978-83-7579-850-0
EAN 9788375798500

Najnowsze wydanie światowego bestsellera. Ponad 24 000 egzemplarzy sprzedanych w Polsce.

Oświetlenie fotograficzne to temat, który zawsze będzie aktualny, bez względu na to, jaki postęp poczyni technologia. Każdy fotograf - nawet jeśli używa najbardziej zaawansowanego technicznie sprzętu - wciąż musi dobrze przemyśleć sposób oświetlenia i w twórczy sposób wykorzystać światło naturalne albo sztuczne, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Opanowanie tej istotnej umiejętności może radykalnie i szybko poprawić wygląd tworzonych obrazów, a także zwiększyć wydajność pracy.
Książka Światło w fotografii zawiera dużo wiadomości na temat charakteru i fizyki światła, a także liczne przykłady i metody zastosowania tej wiedzy, zdjęcia, schematy i szczegółowe instrukcje. Publikacja ta przeznaczona jest dla fotografów na różnym poziomie zaawansowania. Dostarcza bezcennych informacji o tym, jak oświetlić najtrudniejsze do uwiecznienia tematy - np. różnego rodzaju powierzchnie, metal, szkło, płyny, kontrastowe sceny (czarne przedmioty na czarnym i białe na białym tle) oraz portrety.

W nowym wydaniu znaleźć można:• rozszerzone rozdziały dotyczące wykonywania portretów i wyboru sprzętu oświetleniowego,• rozdziały omawiające sprzęt niezbędny do pracy zarówno w plenerze, jak i w studiu,• zaktualizowany dodatek będący wykazem wiarygodnych dostawców sprzętu fotograficznego,• ponad 100 nowych zdjęć i dodatkowych informacji umieszczonych na marginesach,• zaktualizowane informacje o nowych głowicach błyskowych, panelach diodowych i lampach fluorescencyjnych.Style oświetlania ewoluują, ale nauka o świetle pozostaje zawsze taka sama. Fotografowie rozumiejący podstawowe zasady dotyczące fizyki światła (bez konieczności ukończenia studiów z tego zakresu) mogą stosować tę wiedzę bez względu na preferowaną stylistykę i charakter robionych zdjęć.* * *Powiedzenie „Kto nie ma w głowie - ten ma w Photoshopie" trafnie określa dzisiejsze rozumienie fotografii. Światło w fotografii przypomina jednak o tym, że to warsztat jest podstawą każdej profesji. Zdjęcia można robić nawet pudełkiem z dziurką, niepotrzebne są miliardy pikseli, skomplikowana elektronika czy układy optyczne warte tyle, co dobry samochód. Ale żadna fotografia nie powstanie bez udziału światła. Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem, jakim jest właśnie światło.Wacław Wantuch
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci