• Wzory pism procesowych w sprawach cywilnych i rejestrowych z objaśnieniami

Autor opracowanie zbiorowe
Data wydania 2022-09-20
Format 18x24,7
Oprawa twarda
Stron 1016
Wydawca Wolters Kluwer
Wydanie 5
Seria Wzory pism
Brak towaru
249.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 17
Kurier DPD(Pobranie) 19
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-8286-558-5
EAN 9788382865585

Publikacja zawiera wzory pism procesowych najczęściej stosowanych na poszczególnych etapach postępowania rozpoznawczego, a także w postępowaniu zabezpieczającym i egzekucyjnym. Każdy wzór został opatrzony szczegółowym komentarzem, który analizuje znaczenie i zakres stosowania poszczególnych instytucji wyrażonych w pismach procesowych.

W opracowaniu ukazano zarówno formalne, jak i merytoryczne aspekty konstruowania pism procesowych na różnych etapach i w różnych rodzajach procesu cywilnego, postępowania nieprocesowego (w tym w sprawach rejestrowych), a także w postępowaniach pomocniczych.

W piątym wydaniu uwzględniono zmiany dotyczące m.in.:

sposobu wnoszenia wniosków dotyczących podmiotów podlegających wpisowi do rejestru przedsiębiorców,
terminu zaspokojenia roszczenia oznaczonego w nakazie zapłaty oraz wniesienia zarzutów od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym,
ograniczenia wysokości opłaty od zarzutów w postępowaniu nakazowym, jeśli nakaz został wydany przeciwko konsumentowi,
konieczności przedstawienia wraz z pozwem wniesionym w postępowaniu nakazowym przeciwko konsumentowi obowiązanemu z weksla, umowy, z której wynika roszczenie zabezpieczone wekslem, wraz z deklaracją wekslową i załącznikami, a także zamieszczenia w treści pozwu skierowanego przeciwko osobie fizycznej oświadczenia o tym, czy roszczenie powstało w związku z umową zawartą z konsumentem,
rozszerzenia zakresu spraw należących do katalogu spraw gospodarczych,
przesłanek uprawnienia wierzyciela do złożenia wniosku o wyznaczenie terminu licytacji lokalu mieszkalnego służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika.
Dzięki lekturze książki czytelnik może:

- zapoznać się ze sposobami konstruowania twierdzeń, wniosków dowodowych i innych oświadczeń stron;

- zweryfikować prawidłowość ustalenia opłaty od poszczególnych pism procesowych w zależności od ich przedmiotu, rodzaju sprawy i etapu postępowania;

- poznać dodatkowe istotne aspekty dopuszczalności i dokonywania czynności w formie pism procesowych, takie jak: określenie osób uprawnionych, terminy, podstawy złożenia.

Książka zainteresuje adwokatów i radców prawnych, a także aplikantów, którzy w swojej pracy zawodowej sporządzają pisma w postępowaniu cywilnym.

Publikacja zawiera wzory pism dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony WWW(Nowe okno)(Link do innej strony) po  wpisaniu  zamieszczonego w  książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci