Oto książki, które warto przeczytać, nawet jeśli nie lubimy czytać

Dla wielu osób czytanie książek może być czynnością nudną i wprost nie znoszą tego robić. Często dzieje się tak, gdy dana osoba zraziła się do czytania, gdy była dzieckiem lub była zmuszana czytać lektury szkolne, które niekoniecznie ją interesowały. Jednak istnieje również grupa ludzi, która uwielbia czytać i sięga po książki jedna za drugą. Jest to dla nich sposób na spędzanie wolnego czasu. A czy istnieją książki, które warto przeczytać, nawet jeśli nie lubimy czytać? Zdecydowanie tak. Takie pozycje znajdą się w każdym gatunku literackim. Dlatego, jeśli mamy na bakier z czytaniem, jednak jest w nas chociaż mała chęć, aby zrobić krok w stronę czytelnictwa… może warto sięgnąć po którąś z propozycji, które podamy w dalszej części tego artykułu?

 

Kultowe propozycje

Jeśli chcemy zacząć przygodę z czytaniem od klasyków, z pewnością znajdzie się parę takich książek. Nie zawsze są to łatwe i proste utwory, jednak niektóre osoby chcą właśnie w taki sposób zacząć poznawać świat książek. Bez wątpienia na tej liście musi znaleźć się Mały Książe - Antoine de Saint- Exupery. To dzieło z założenia przeznaczone dla dzieci, jednak jego treść zachwyca i daje do myślenia nie jednemu dorosłemu. Zalicza się do klasyki światowej literatury. To pozycja, której nie można przegapić.

Popularną książką, którą warto przeczytać jest również pozycja rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa - Mistrz i Małgorzata. To dająca do myślenia historia, do której często wiele osób nawiązuje w innych utworach, nie tylko literackich. Jeśli zaś chcemy sięgnąć po romantyczną powieść osadzoną w latach dwudziestych XX wieku, koniecznie weźmy pod uwagę książkę Wielki Gatsby, którą napisał F. Scott Fitzgerald. 

Nowsze tytuły

Jeśli nie zależy nam na poznaniu klasycznych powieści, tylko chcemy sięgnąć po książki, które po prostu łatwo i przyjemnie się będzie czytać, proponujemy parę nowszych tytułów. Powieść, którą napisał  Carlosa Ruiza Zafona - Cień wiatru, to z pewnością książka, która jest jedną z lepszych pozycji napisanych w XXI wieku. Rozpoczyna cykl Cmentarz Zapomnianych Książek. Warto również poznać powieści Nicholasa Sparksa, na których podstawie powstało już kilka filmów. Pamiętnik i Jesienna Miłość to książki, które warto przeczytać, jeśli chcemy poczuć odrobinę wzruszenia. Polecamy także dzieła Guillaume Musso, które łączą w sobie wątki miłosne, kryminalne i fantastyczne.