Jak wybrać fajną książkę o miłości?

Książki o miłości to najpopularniejszy rodzaj lektur. Czytelnicy śledząc losy bohaterów, nie tylko przeżywają ich przygody ale także prowadzą rozważania dotyczące ich własnego życia uczuciowego. Wzruszające losy bohaterów, wciągająca akcja oraz pozytywne emocje płynące z kartek powieści, to główne powody, dla których tak wiele osób sięga po książki o miłości.

czytaj całość »
Jaka jest najpiękniejsza pamiątka na zakończenie roku szkolnego?

Zakończenie roku szkolnego to bardzo ważna chwila w życiu każdego ucznia. Dziecko kończy jeden etap i zaczyna drugi. Uroczyste spotkanie podkreśla doniosłość chwili. Nieodłącznym elementem zakończenia roku szkolnego są dyplomy. Piękne kartki papieru, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie tę uroczystość, są ważną pamiątką dla młodego człowieka. Dla kogo i jaki dyplom na zakończenie roku szkolnego wybrać? Na co zwrócić uwagę?

czytaj całość »
Fajna książka obyczajowa na urlop

Planujesz urlop i chcesz zabrać ze sobą jakąś książkę? Wybierz prozę obyczajową. To jeden z najpopularniejszych gatunków lektur. Książki obyczajowe przedstawiają grupy lub społeczeństwa w określonym miejscu i czasie. Ten rodzaj lektur jest szczególnie lubiany ze względu na to, że w bohaterach i ich perypetiach odnajdujemy siebie. Fajna książka obyczajowa to dobry pomysł na relaks na urlopie lub odprężenie po ciężkim dniu.

czytaj całość »
Fajne książki młodzieżowe o miłości. 5 pozycji o różnych obliczach uczucia.

Miłość to niezwykłe zjawisko i ponadczasowy temat. To jedna z najważniejszych życiowych wartości i kluczowa ludzka potrzeba. Okres nastoletni to czas, w którym pojawiają się pierwsze miłosne uniesienia. Pierwsze fascynacje i damsko-męskie doświadczenia kształtują młodzież i wywierają wpływ na ich postrzeganie świata. Przedstawiamy kilka fajnych książek młodzieżowych o miłości, które wprowadzą nastolatka w świat głębokich relacji.

czytaj całość »
Skuteczne zachęcenie do przeczytania książki - rady dla rodziców

Skuteczne zachęcenie do przeczytania książki - rady dla rodziców

Aktualnie poziom czytelnictwa spada według wszelkich statystyk. Nie ma co ukrywać, że najmłodsi są skutecznie zniechęcani do książek bardzo długą listą lektur oraz nadmiarem obowiązków. Na spokojne czytanie brakuje po prostu czasu oraz często energii. Wymaga się od nich dużo. Warto jednak odpowiednio zachęcać do czytania, ponieważ jest to bardzo ważna czynność, która niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Jak zatem powinno wyglądać skuteczne zachęcenie do przeczytania książki?

czytaj całość »
Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?

Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?

Wiele osób duma nad tym, jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy odzywać się w oczytanym gronie znajomych, kiedy książki nie mieliśmy nawet w ręce, albo zdążyliśmy przeczytać jedynie fragmenty? Od osób, które znane są z zamiłowania do literatury, oczekuje się więcej. Dlatego tak ciężko przyznać się, że bestseller, o którym wszyscy mówią, jest nam całkowicie obcym tematem, albo do dzisiaj nie przeczytaliśmy książki, którą uznano za klasykę. Jednak czy to słuszny wstyd? Przecież nie da się przeczytać wszystkich dzieł literackich, życia by nie starczyło! Jednak nie jest to przeszkodą do dyskutowania o książkach Napisał nawet o tym książkę Pierre Bayard, którą zatytułował “Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?”. 

czytaj całość »
Jakie książki wybierać dla 2 latka?

Jakie książki wybierać dla 2 latka?

Czytania książek może być bardzo rozwijające, a także dostarczać sporo rozrywki. Warto więc, by zaznajamiać dzieci z książkami od najmłodszych lat. Czytanie rozbudza ich wyobraźnię, koncentrację oraz poprawia pamięć i stymuluje rozwój mowy. Podczas czytania wytwarza się również więź emocjonalna, między czytającym opiekunem a słuchającym dzieckiem. Istnieje także wiele innych korzyści przemawiających za tym, że warto zaznajamiać dzieci z książkami. Jednak wybierając pozycje dla swojej pociechy, warto stawiać na te dostosowane do jej wieku.

czytaj całość »
Oto książki, które warto przeczytać, nawet jeśli nie lubimy czytać

Oto książki, które warto przeczytać, nawet jeśli nie lubimy czytać

Dla wielu osób czytanie książek może być czynnością nudną i wprost nie znoszą tego robić. Często dzieje się tak, gdy dana osoba zraziła się do czytania, gdy była dzieckiem lub była zmuszana czytać lektury szkolne, które niekoniecznie ją interesowały. Jednak istnieje również grupa ludzi, która uwielbia czytać i sięga po książki jedna za drugą. Jest to dla nich sposób na spędzanie wolnego czasu. A czy istnieją książki, które warto przeczytać, nawet jeśli nie lubimy czytać? Zdecydowanie tak. Takie pozycje znajdą się w każdym gatunku literackim. Dlatego, jeśli mamy na bakier z czytaniem, jednak jest w nas chociaż mała chęć, aby zrobić krok w stronę czytelnictwa… może warto sięgnąć po którąś z propozycji, które podamy w dalszej części tego artykułu?

czytaj całość »
Pierwszy post

Bloguj w swoim sklepie!

Blog to jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacyjnych XXI wieku. Dlatego twój sklep też musi blogować.

Na świecie są miliony ludzi szukających w internecie najciekawszych treści oraz produktów. Nie każdy jednak ufa reklamom, dla wielu z nich najważniejsze jest źródło tych informacji. Im bardziej wiarygodne, tym lepiej. Dlatego blogowanie jest tak ważne, by poprzez bloga budować zaufanie swoich klientów.

Jeżeli wiesz co chcesz sprzedawać w sklepie internetowym, powinieneś też znać wszystkie obawy i zainteresowania swoich klientów – artykułami na blogu musisz odpowiadać na ich potrzeby oraz ich inspirować. To ważne także dla Google i wyszukiwarek internetowych – im lepszy i ciekawszy content na twojej stronie, tym większa szansa, że trafi do tych, którzy go szukają w internecie.

Tutaj możesz zacząć blogować już dziś.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl