ROZMOWY NORYMBERSKIE, LEON GOLDENSOHN
Wystaw opinię o produkcie
Kod produktu: 9788384258767
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest Foto Art Jarosław Gotowała. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
Opis
Po kapitulacji Trzeciej Rzeszy alianci aresztowali i postawili przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze najważniejszych hitlerowskich dygnitarzy. Leon Goldensohn, amerykański psychiatra wojskowy, spędził ponad pół roku na rozmowach z oskarżonymi, uważnie notując ich słowa, gesty i własne obserwacje.
Ku jego zaskoczeniu wielu z nich prezentowało się jako rozmiłowani w sztuce, dobrze wykształceni dżentelmeni, mówiący z czułością o rodzinach i pasjach — a jednocześnie uparcie negujący swoją odpowiedzialność za zbrodnie.
W książce znalazł się zapis wstrząsających rozmów z dziewiętnastoma oskarżonymi (m.in. Hermannem Göringiem, Ernstem Kaltenbrunnerem, Hansem Frankiem, Joachimem von Ribbentropem) oraz czternastoma świadkami, w tym likwidatorem powstania warszawskiego Erichem von dem Bachem-Zelewskim. To wstrząsające świadectwo tego, w jaki sposób człowiek może nie tylko ulec totalitarnemu systemowi, lecz także aktywnie go wspierać.
| AUTOR | LEON GOLDENSOHN |
| TYTUŁ | ROZMOWY NORYMBERSKIE |
| WYDAWCA | WAB |
| ROK WYDANIA | 2026-03-11 |
| FORMAT | 152 X 217 MM |
| OPRAWA | TWARDA |
| ILOŚĆ STRON | 608 |
| EAN | 9788384258767 |
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.