SEKRETY KATOWIC. CZĘŚĆ 2. SEKRETY, MICHAŁ BULSA
Wystaw opinię o produkcie
Kod produktu: 9788377297674
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest Foto Art Jarosław Gotowała. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
Opis
W jednym z mieszkań w Bogucicach pewnej nocy prawdziwy Magik słowa napisał zdanie, które przeszło do historii:Ja to ja, więc jako ja chcę być znany, prawdziwy jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany.75 lat wcześniej dwudziestokilkuletni Antoni Pierzchalski został prezesem „Espe-Filmu”, jednak jego – dla odmiany – zapamiętano jakokanciarza, hochsztaplera, oszusta, złodzieja i zdrajcę, który z pewnością nie zasłużył na chwilę relaksu w wyłożonej kafelkami małej łazience z żeliwną wanną i dużym lustrem w hotelu Katowice.
Mógłby liczyć ewentualnie na nawiedzone wnętrza willi Grundmanna. Cofnijmy się jeszcze o 27 lat. Na jednej z ulic Wyspiański spotykadziewczęta ładne, głupiuteńkie, sądząc z wyrazu twarzy,może więc namówi je na wspólne oglądanieWiktorii rzucającej wieniec? Gdyby mógł podróżować w czasie, na ulicy Dworcowej napotkałby Prusa podziwiającego mieszczańskie kamienice albo lekarkę odkrywającą tajemniczą chorobę Burowca i Szopienic. Ale Ty nie bądź jak Wyspiański! OtwórzSekrety Katowici zacznij podróżować w czasie już TERAZ!
PS Na koniec zagadka: dla Chruszczowa zbudowano willę, dla robotników domki prosto z Finlandii, a dla kogo mieszkania w „Gwiazadach”?
| AUTOR | MICHAŁ BULSA |
| TYTUŁ | SEKRETY KATOWIC. CZĘŚĆ 2. SEKRETY |
| WYDAWCA | KSIĘŻY MŁYN DOM WYDAWNICZY MICHAŁ KOLIŃSKI |
| ROK WYDANIA | 2024-12-02 |
| FORMAT | 170 X 242 MM |
| OPRAWA | TWARDA |
| ILOŚĆ STRON | 174 |
| EAN | 9788377297674 |
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.